Samsung prezentuje procesor Exynos 4212 - Tabletowo.pl
Ważne

Samsung prezentuje procesor Exynos 4212

Tabletowo.pl Samsung prezentuje procesor Exynos 4212 Nowości Samsung

Samsung zaprezentował nowy procesor z serii Exynos – 4212, który w najbliższym czasie ma być wykorzystywany w tabletach i smartfonach. Najnowsza dwurdzeniowa jednostka oparta na chipie ARM Cortex A9 oferuje częstotliwość taktowania 1,5GHz (poprzedni Exynos – 1,2GHz).

Procesor ma oferować 50% wyższą wydajność grafiki 3D przy 30% mniejszym zużyciu energii w porównaniu do jednostki poprzedniej generacji, które można było znaleźć w części smartfonów Samsung Galaxy S II (część z nich pracuje dzięki dwurdzeniowej Tegrze 2).

Exynos 4212 ma zapewniać wsparcie dla nagrywania i odtwarzania wideo w jakości Full HD (1080p), wielu różnych kodeków wideo, a także HDMI 1.4. Z kwestii technicznych, procesor został wykonany w 32 nm procesie technologicznym High-K Metal Gate.

Efekty prac Samsunga będziemy mogli poznać najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2012 roku, kiedy to na rynku mają się pojawić pierwsze tablety i smartfony, których sercem będzie najnowszy dwurdzeniowy Exynos 4212.

Co więcej, Samsung pochwalił się także matrycami CMOS o rozdzielczości 16 Mpix, które mają znaleźć zastosowanie zarówno w tabletach, jak i smartfonach.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona