Samsung przygotował wczesną wersję beta Androida 11 dla właścicieli smartfonów Galaxy S20

Testowanie Androida 11 czas zacząć! Podczas gdy stosunkowo nieliczne grono osób zdecydowało się w bieżącym lub ubiegłym roku na zakup smartfona od Google, by mieć dostęp do pierwszych wersji nowego Androida przed innymi, więcej osób skorzysta pewnie z bety „jedenastki” na Samsungach serii Galaxy S20.

Samsung ogłasza start deweloperskiej bety Androida 11 i One UI 3.0

Program testów Androida dla smartfonów Galaxy to już tradycja. Programiści Samsunga muszą martwić się nie tylko o stabilność i działanie nowej wersji systemu, ale także o dobrą współpracę nowych elementów z nakładką One UI. Ich zdolność do wyłapywania błędów jest ograniczona, głównie przez czas, dlatego corocznie do programu bety Androida zapraszani są chętni z całego świata.

Już teraz rusza program wczesnej bety dla właścicieli smartfonów serii Galaxy S20. Nie jest ona jeszcze publiczna – na razie uruchomiono rejestrację dla deweloperów. Zapowiada to jednak rychłe uruchomienie jej dla wszystkich chętnych.

Samsung Galaxy S20

Kiedy ruszy otwarta beta, Androida 11 pobiorą użytkownicy Galaxy S20 w Polsce

Na razie Android 11 w wersji beta dla deweloperów dostępna jest wyłącznie dla urządzeń ze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Kiedy jednak Samsung uruchomi publiczne testy, możliwość pobrania nowego systemu otrzymają także chętni z Chin, Niemiec, Indii, Wielkiej Brytanii i Polski.

W naszym kraju baza użytkowników smartfonów Samsunga jest duża. Co prawda nie mamy danych dotyczących tego, jak duży odsetek stanowią urządzenia flagowe, ale wiadomo, że nawet mimo silnych nacisków ze strony Xiaomi, producent z Korei Południowej wciąż ma u nas ogromną popularność.