Samsung odłączy od sieci mobilnej posiadaczy Galaxy Note 7 w Australii

To już grubo ponad miesiąc, odkąd Samsung Galaxy Note 7 został wycofany ze sprzedaży i wprowadzono globalny program wymiany i zwrotów tego modeluSamsung stara się na różne sposoby wpłynąć na wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swoich smartfonów, żeby to zrobili. Firma współpracuje na przykład z operatorami sieci komórkowych, aby odcinali dostęp do swoich usług właścicielom Note’ów 7. W zeszłym miesiącu postanowiono podjąć takie kroki w Nowej Zelandii, a teraz to samo będzie się działo w Australii.

Reklama

W oświadczeniu wydanym na stronie Samsung Australia, firma przekazuje, że współpracuje z lokalnymi operatorami komórkowymi w zakresie zaprzestania obsługi połączeń sieciowych dla jednostek Galaxy Note 7, które nadal są używane w kraju. Przerwanie dostępu do sieci telekomunikacyjnej nastąpi 15 grudniaSamsung dodaje, że większość klientów w Australii dobrze zareagowała na komunikaty bezpieczeństwa i zwróciła swoje urządzenia, i że tylko niewielka ich ilość pozostaje w użyciu.

Po odcięciu dostępu do sieci mobilnej, Galaxy Note 7 staje się w gruncie rzeczy dość drogim przyciskiem do papieru, ponieważ nie obsłuży go żaden operator komórkowy w kraju. Oczywiście – można jeszcze wykorzystywać Wi-Fi do komunikowania się przez aplikacje i VoIP, jednak trudno jest wiecznie przebywać tam, gdzie Wi-Fi jest dostępne.

Samsung nie potwierdził jeszcze, czy będzie decydować się na zastosowanie blokady GSM dla Note’ów 7 w innych krajach, jednak można przewidywać, że tak, skoro Australia jest już drugim państwem, w którym tak się stało.

 

źródło: Samsung Australia przez Sammobile