Wygląda na to, że Samsung nie uśmierci linii Galaxy Note

Według raportu BusinessKorea, Samsung wcale nie zamierza zakończyć produkcji smartfonów z linii Note. Wręcz przeciwnie, nowy notatnik zadebiutuje w drugiej połowie tego roku i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej.

Reklama

Po, delikatnie mówiąc, wpadce z Samsungiem Galaxy Note 7, pojawiało się wiele głosów, że Koreańczycy całkowicie porzucą linię Note. To byłoby nawet zrozumiałe, bo przecież notatniki, przez jakiś czas, będą nam się kojarzyć jedynie z problemami. Nic bardziej mylnego. Koreańczycy nie zamierzają usunąć serii Note ze swojego portfolio, a kolejny model – Galaxy Note 8 – zadebiutuje jesienią.

To już kolejne potwierdzenie z pewnego źródła, które z pewnością ucieszy fanów linii Note. Smartfony Samsunga z elektronicznym piórem, to produkty unikatowe i Koreańczycy nie chcą tak łatwo z nich zrezygnować. Mało tego, chcą także utrzymać swoją dominację w tym segmencie rynkowym.

Według jednego z partnerów firmy Samsung, Galaxy Note 8 będzie miał ekran 4K, który pozwoli na lepsze doznania w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości. Ponadto rysik S Pen zostanie poddany pewnym modyfikacjom, dzięki którym powinien działać znacznie sprawniej. Nie zabraknie także skanera tęczówki oka oraz wirtualnego asystenta Bixby, który zadebiutuje wraz z Samsungiem Galaxy S8.

Należy także wspomnieć o tym, że to właśnie w tym miesiącu, Samsung ma w końcu ujawnić przyczynę problemów z modelem Note 7.  Już teraz mówi się jednak o tym, że to nie tylko wadliwa bateria sprawiała kłopoty, ale także felerna konstrukcja. Na razie jednak Koreańczycy nie podali wyników swoich testów do publicznej wiadomości, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i jeszcze poczekać…

Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy Note 7

Źródło: BusinessKorea przez AndroidPolice