To już koniec wsparcia dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Smartfony odchodzą na zasłużoną emeryturę

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zadebiutowały na targach MWC 2016 w Barcelonie, czyli już ponad cztery lata temu. W tamtym okresie były jednymi z najlepszych smartfonów w swojej klasie, ale czas – jak zawsze w przypadku flagowców – działał na ich niekorzyść i od dawna na próżno szukać ich w sklepach z elektroniką. Teraz zostały one oficjalnie odesłane na w pełni zasłużoną emeryturę, bowiem Samsung zakończył wsparcie dla obu modeli.

Galaxy S7Galaxy S7 Edge były udaną ewolucją względem Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Jednocześnie ten pierwszy okazał się ostatnim flagowcem Samsunga z płaskim wyświetlaczem, aż do premiery Galaxy S10e w 2019 roku. Oba smartfony przez długi czas cieszyły się w pełni zasłużoną popularnością wśród klientów, lecz sukcesywnie traciły na atrakcyjności na rzecz nowszych modeli – w pewnym momencie pojawiły się nawet dylematy, czy lepiej wybrać Galaxy S7, czy (na przykład) średniopółkowego Galaxy A8 2018.

Koniec wsparcia dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge

Galaxy S7Galaxy S7 Edge, jak przystało na flagowce, dostały dwie duże aktualizacje oprogramowania. Smartfony zadebiutowały z Androidem 6.0 Marshmallow na pokładzie i w lutym 2017 roku otrzymały Androida Nougat, a w czerwcu 2018 roku Androida Oreo. Jednocześnie obu modelom Samsung regularnie udostępniał poprawki zabezpieczeń Androida, choć w pewnym momencie zadziała się dość niecodzienna sytuacja – w kwietniu 2019 roku producent poinformował, że będzie je rozsyłał już tylko co kwartał, potem z tego zrezygnował, a niedługo później postanowił znów to robić co trzy miesiące.

Nic jednak nie trwa wiecznie i teraz Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge definitywnie usunięto z listy smartfonów, które będą otrzymywać poprawki zabezpieczeń Androida raz na kwartał – marcowa aktualizacja jest ostatnią, jaką dostaną flagowce Samsunga z 2016 roku. Jednocześnie nie musi to oznaczać, że modele te już nigdy nie otrzymają żadnego update’u – niewykluczone, że jeśli pojawi się jakiś krytyczny błąd, Koreańczycy postanowią go mimo wszystko załatać, aby nie narażać użytkowników na niebezpieczeństwo.

Na liście smartfonów Samsunga, które mają otrzymywać poprawki zabezpieczeń Androida co kwartał, wciąż znajduje się Galaxy S7 Active, który zadebiutował na rynku w czerwcu 2016 roku, ale bardzo prawdopodobne, że wkrótce z niej zniknie, zapewne po dostaniu następnej aktualizacji.

Źródło: Samsung via SamMobile