Nie nadążam. Samsung ponownie wciąga Galaxy S7 na listę kwartalnych poprawek bezpieczeństwa

To było tak. Samsung najpierw zdjął Galaxy S7 (Edge) z listy comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Miały być one dostarczane na ten model co kwartał. Jednak po trzech miesiącach producent się rozmyślił, i modele te odpadły również i z tej listy. A teraz tam wracają.

Reklama

Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zostały zaprezentowane światu w marcu 2016 roku. Początkowo działały one na Androidzie 6.0 Marshmallow, by w kolejnych miesiącach i latach zostać zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat oraz 8.0 Oreo. Samsung dotrzymał obietnicy dostarczania regularnych poprawek bezpieczeństwa przez trzy lata, ale wszystko co dobre, musiało się skończyć – w czerwcu „es-siódemki” przeszły do sekcji niegwarantującej już żadnych upgrade’ów.

Teraz nastąpił przełom, bo Samsung ponownie umieścił Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge na stronie wsparcia pod zakładką „kwartalne aktualizacje”. Nie jest jasne, jak długo modele te będą tym razem tam gościć. Może Koreańczycy będą chcieli rozszerzyć okres wsparcia na czwarty rok? Trudno stwierdzić. Na pewno ci, którzy mają któryś z tych modeli, przyjmą nowe poprawki z otwartymi ramionami.

Reklama

Na liście kwartalnych aktualizacji Samsunga znajduje się 51 urządzeń – smartfonów oraz tabletów. W zestawieniu urządzeń którym producent gwarantuje comiesięczne poprawki mamy 13 modeli telefonów. Wkrótce dołączą do nich nowe urządzenia. Na liście nie znalazły się jeszcze: Galaxy Tab S6 oraz nowy Galaxy Note 10, którego prezentacja odbędzie się dzisiejszego wieczora.

Samsung Galaxy S8 dostaje dużą aktualizację. Przy okazji: Galaxy S7 i Galaxy S6 mają Samsung Experience 8.0

źródło: Samsung dzięki Phone Arena