Samsung i Multikino otwierają pierwsze w Polsce kino VR | Tabletowo.pl

Samsung i Multikino otwierają pierwsze w Polsce kino VR

Dołącz do dyskusji 0

Rzeczywistość rozszerzona przebojem wdarła się na światowe rynki, a rosnąca popularność gadżetów wspierających VR pokazuje, że rośnie też zapotrzebowanie na tego typu usługi. Swoją szansę zwietrzył tu Samsung, który postanowił wystartować w Polsce z niecodzienną usługą.

Producent, wespół z Multikinem postanowił dać widzom możliwość obejrzenia parunastu seansów w 360 stopniach. Pokazy rozpoczną się już dzisiaj, czyli 4 sierpnia. Warto jednak mieć na uwadze, że w chwili obecnej współpraca dotyczy tylko i wyłącznie jednego kina. Precyzując: tego które mieści się w Złotych Tarasach.

Filozofia oglądania seansów w VR nieco odbiega od standardowego filmu, do jakiego przywykliśmy. W specjalnej sali na wszystkich chętnych będzie czekać 25 stanowisk wyposażonych w zestaw Gear VR oraz Samsunga Galaxy S8. Warto tu również wzmiankować o tym, że tego typu seans będzie trwał maksymalnie 20 minut, a przed każdym pokazem zostanie wyemitowany film „instruktażowy”, który ma pomóc nowicjuszom wejść w świat VR.

Samsung i Multikino chwalą się też szeroką ofertą filmową, która ma być skierowana do każdej grupy wiekowej:

Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przeniesie się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody. Zaprosimy w podróż po m.in.: Japonii, Włoszech, Hawajach czy Arktyce. Ponadto widz będzie miał możliwość wzięcia udziału w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30, uruchamiając aplikację The Missed Spaceflight (pol. Przegapiony Lot) i przenosząc się na orbitę okołoziemską.

Dla dzieci mamy animacje przygotowane przez twórców „Madagaskaru”. W cyklu „Dla rodzin” pokażemy: „Invasion”, „Discovery tigers”, „Elephants on the Brink”. Filmy z kategorii „Sztuka” pozwolą zapoznać się m.in. z twórczością Salvadora Dali („Dreams of Dali”). W ramach „Niesamowitych doświadczeń” wyświetlimy: „Tokyo Light Oddyssey”, „Sonar”, „Longing for Wilderness”.
– 
Marcin Duda, head of digital sieci Multikino Polska

Zadowolenia z uruchomienia kina VR w Polsce nie kryje też rzecznik Samsunga, Olaf Krynicki:

Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i założyć na głowę okulary Gear VR ze smartfonem Galaxy S8, aby dosłownie przenieść się w wybrany przez siebie seans. To zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego. Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach.

W chwili obecnej niestety nie wiemy, czy Samsung i Multikino zamierzają poszerzyć współpracę na kolejne miasta w kraju. Wydaje się, że jeśli usługa spotka się z pozytywnym odbiorem, to naturalnym krokiem byłby jej rozwój o aglomeracje i ośrodki miejskie, gdzie Samsung jest już obecny. Aglomeracja Śląska, Poznań czy Kraków zapewne równie chętnie przywitałyby chociażby sezonowy dostęp do kina VR.

źródło: materiały prasowe, Kasia Pura

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona