Samsung Galaxy S10e

Samsung już testuje Androida Q dla rodziny Galaxy S10

Android Q to wciąż towar deficytowy. Minie jeszcze sporo czasu, zanim większość urządzeń otrzyma oficjalną aktualizację do najnowszej wersji zielonego systemu. Dobrze jednak wiedzieć, że Samsung już teraz testuje najnowszą wersję softu dla flagowców z rodziny Galaxy S10.

Serwis źródłowy poinformował, że istnieje spora szansa na to, że oficjalna wersja Androida Q pojawi się już niebawem. Oczywiście, zgodnie z tradycją firmy, na początku w ramach programu Samsung Beta. Trudno spekulować o liście oficjalnie wspieranych telefonów oraz dacie wydania oprogramowania w wersji beta, jednak wydaje się, że premiera Samsunga Galaxy Note 10 byłaby ku temu świetnym momentem.

Reklama

Android Q Beta 5 już dostępny. Nowe gesty otrzymały ważne ulepszenia

Warto tu przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy zobaczymy dwa telefony z rodziny Galaxy Note: „zwykłego” Note’a 10 oraz wersję Plus, która będzie wyróżniała się większym ekranem, akumulatorem o większej pojemności oraz – najprawdopodobniej – nową szybką ładowarką. Zmiany przejdzie też wyświetlacz, gdzie ulokowana po prawej części modułu „dziurka”, jaką kojarzymy z Samsunga Galaxy S10, zostanie przeniesiona do centralnej części wyświetlacza. Najważniejsze plotki o dziesiątym Notatniku znajdziecie tutaj.

Oto pełna specyfikacja Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Co Wy na to?

Mówi się też, że nowa wersja oprogramowania przyniesie aktualizację nakładki producenta, One UI do wersji 2.0. Wciąż jest jednak zbyt wcześnie na to, aby podać pełną listę zmian, jaką może przynieść nowa wersja autorskiego softu od Samsunga. Cieszy mnie jednak to, że już teraz pojawiają się głosy o rychłej aktualizacji flagowców do Androida Q. Uaktualnienia odgrywają coraz to większą rolę dla wielu użytkowników i Samsung najwyraźniej świetnie zdaje sobie z tego sprawę.

źródło: SamMobile