Mobilna przeglądarka Samsung Internet Browser Beta właśnie stała się jeszcze lepsza

Dobór przeglądarki internetowej na smartfona nie jest rzeczą łatwą. O ile pewnie większość z nas ma zainstalowanego Chrome’a, tak niektórzy, analizując plusy i minusy poszczególnych programów, dochodzą do wniosku, że ich potrzebom najbardziej odpowiada aplikacja Samsung Internet Browser. Jej wersja beta otrzymała właśnie sporą aktualizację, która wnosi wiele dobrego.

Reklama

Z różnych stron słyszałem już sporo pozytywnych opinii na temat samsungowej przeglądarki na smartfony. Jej wersja beta otrzymuje raz po raz mniejsze lub większe aktualizacje, zapowiadając, co takiego znajdzie się w oficjalnej edycji programu. Zmiany, które są dostrzegalne dla osób mających zainstalowaną wersję testową, dają nadzieję na kilka interesujących funkcji.

Samsung Internet Browser Beta – co nowego?

Najbardziej rzucającą się w oczy modyfikacją jest nowe zarządzanie kartami. Przypomina ono nieco rozwiązanie, z którego korzysta się na komputerach – karty prezentowane są w formie podłużnych pasków w górnej części ekranu. Można nimi dowolnie zarządzać. Podgląd danej karty uruchamia całkiem ładną animację, w której karta prezentowana jest na rozmytym tle.

Reklama

Innym wartym wspomnienia istotnym detalem są nowe funkcje dostosowywania paska narzędzi. Znalazło się tam kilka opcji, w tym włączenie lub wyłączenie opcji pokazywania kart pod paskiem adresu (jak przykładzie powyżej).

Kolejną zmianą, już mniej znaczącą, ale usprawniającą wygodę obsługiwania przeglądarki jest fakt, że gdy przytrzymamy palec dłużej na jakimkolwiek elemencie strony, pojawi się niewielkie okienko pop-up. Wcześniej było ono ogromne i w gruncie rzeczy marnowało tylko miejsce na ekranie.

W wersji testowej powrócił także asystent wideo. Wyświetla się w postaci małej ikonki w prawym dolnym rogu, kiedy jakiś film jest odtwarzany. Wyskakujące okienko niestety nie działa w YouTube, być może zostanie to naprawione w jednej z kolejnych aktualizacji.

Krok w dobrą stronę

Różnice między podstawową wersją przeglądarki Samsung Internet Browser a jej edycją Beta biorą się między innymi z tego, że ta druga stara się być na bieżąco z aktualizacjami silnika Chromium. „Podstawka” bazuje na wydaniu 67, podczas gdy testowe oprogramowanie działa na Chromium 71. Trzeba jednak pamiętać, że pewne funkcje Bety mogą nie działać do końca prawidłowo. Jeśli jednak trafią one w opisanej formie do pełnej edycji aplikacji, to jej użytkownicy na pewno będą zadowoleni.

Aktualizacja - 2019.11.28
Powyższe nowości trafiły do stabilnej wersji przeglądarki. Przeczytacie o tym >tu<

bardzo dziękujemy Błażej za zdjęcia i info!