Przeglądarka internetowa od Samsunga także dla urządzeń innych firm 18

Przeglądarka internetowa od Samsunga także dla urządzeń innych firm

Temat przeglądarek internetowych na Androida to zawsze dyskusja niemal tak samo ryzykowna, jak debatowanie o polityce z okazji świąt. Zawsze znajdzie się grupa sympatyków Chrome’a, Firefoxa czy mobilnej Opery. A do rywalizacji dołącza właśnie kolejny wielki gracz.

Przeglądarka internetowa od Samsunga do niedawna była „towarem ekskluzywnym”, dostępnym tylko i wyłącznie na urządzenia firmy z Korei Południowej. Ma ona swoje zalety, w tym garść całkiem ciekawych opcji personalizacji, jednak nie porwała mnie nigdy na tyle, abym zrezygnował z Chrome’a. Koreańczycy z południa mają jednak wobec aplikacji całkiem ambitne plany.

Od jakiegoś czasu program był dostępny w wersji beta (testowej), jednak niedawno Samsung zaskoczył konsumentów wprowadzeniem do Google Play pełnej, a przy tym stabilnej, wersji Internet Browser’a. Póki co z możliwości przeglądarki mogą cieszyć się posiadacze Pixeli oraz Nexusów. Można domniemywać, że to zaledwie pierwszy krok na drodze do wsparcia większej ilości urządzeń, jednak nikt – poza decydentami w Samsungu – nie wie, ile poczekamy sobie na szerszy dostęp do aplikacji.

https://youtu.be/PkLH6EbJz98

Aplikacja bazuje na silniku Chromium, jednak należy zwrócić uwagę na wsparcie cieszącej się coraz większą popularnością wyszukiwarki DuckDuckGo, jest także szybki skrót do zmiany rozmiaru czcionki. Oczywiście program wspiera obsługę wielu kart i udostępnianie stron. Od strony technicznej przeglądarka wymaga „tylko” Androida w wersji 5.x i wyższej.

Zainstalujecie? Swoją drogą, jaka jest Wasza ulubiona mobilna aplikacja do przeglądania stron WWW?

źródło: Phonearena

*na zdjęciu Samsung Galaxy S8+