Korzystacie z przeglądarki Samsung Internet w smartfonie? Wraca Video Assistant

Mobilna przeglądarka Samsung Internet ma wielu swoich zwolenników. Prosta obsługa czy wsparcie dla rozszerzeń czynią z niej aplikację wartą uwagi.

Reklama

Video Assistant niejednokrotnie pojawiał się i znikał z testowej wersji Samsung Internet Browser. Funkcja ta stała się na tyle popularna, że skłaniała wielu użytkowników stabilnej wersji do pobrania i korzystania z rozwojowej bety. Jeśli byliście zainteresowani tym elementem aplikacji i czekaliście na jego wprowadzenie do oficjalnie wspieranej wersji, to Wasza cierpliwość właśnie została nagrodzona.

Reklama

Asystent wideo w stabilnej wersji Samsung Internet Browser

Choć Video Assistant może okazać się przydatny w pewnych scenariuszach, nie jest już tak praktyczny jak kiedyś. Teraz funkcja ta nie pozwala na otwieranie filmów w oknie pop-up na każdej stronie, a tylko na tych, które przewidują taką możliwość. Oznacza to, że nie da się już zminimalizować YouTube’a do postaci małego okna, by oglądać wideo czy słuchać muzyki z serwisu, przeglądając jednocześnie inne strony. YouTube blokuje taką opcję i udostępnia ją tylko użytkownikom płatnego YouTube Premium.

Na szczęście nie wszystkie funkcje asystenta wideo przepadły – wciąż można łatwo przesyłać obraz klipów ze stron internetowych wprost na telewizor.

fot. Sammobile

Nowa wersja Samsung Internet 10.2, oferuje również możliwość przenoszenia ikon na dolnym pasku narzędzi, dodaje miniatury do widoku listy w menedżerze kart i zawiera listę „dozwolonych aplikacji”, która definiuje, które z nich mogą otwierać przeglądarkę automatycznie, niezależnie od zamiaru użytkownika.

Aktualizacja dostępna jest już do pobrania ze sklepu Google Play.

 

źródło: własne, Sammobile