Samsung Health (źródło: Samsung)
Samsung Health (źródło: Samsung)

Lubicie sport i rywalizację? Nowa funkcja w Samsung Health to coś dla was

Każdemu z nas czasem brakuje motywacji, w szczególności do uprawiania sportu. Z pomocą przychodzą różne akcesoria oraz aplikacje monitorujące naszą aktywność. Jedną z nich jest popularny Samsung Health, który niedługo pozwoli wam się zmierzyć z więcej niż jednym znajomym o miejsce na sportowym podium.

Coś za coś

Kilka miesięcy temu pisaliśmy na temat usunięcia kilku funkcji z apki zdrowotnej Samsunga. Pozbawiona została wtedy funkcji śledzenia spożytych kalorii i kofeiny oraz historii naszej masy ciała. Pomimo przedłożenia wagi aplikacji nad wagę użytkowników, wciąż pozostaje ona jedną z lepszych i popularniejszych aplikacji zdrowotnych na rynku i pozwala użytkownikom smartfonów z Androidem, iPhone’ów oraz smart zegarków Samsunga dbać o swoją aktywność. Z kolejną przydatną funkcją przychodzi nowa aktualizacja.

Sportowe jeden z dziesięciu

Od dłuższego czasu w aplikacji Samsung Health mogliśmy wyzywać naszych znajomych na sportowe pojedynki, lecz do tej pory nie mogliśmy stworzyć kilkuosobowej grupy, by zmotywować się jeszcze bardziej z całą paczką przyjaciół (były tylko pojedynki jeden na jeden).

Mamy jednak dobre wieści. Wkrótce w Samsung Health udostępniona zostanie możliwość rywalizowania w grupie nawet do dziesięciu osób. Po utworzeniu wyzwania i zaproszeniu maksymalnie dziewięciu kontaktów będzie możliwe śledzenie statystyk kroków zrobionych przez każdego członka zespołu.

Do wyboru będą dwa rodzaje wyzwań: pierwszy z nich to jak najszybsze osiągnięcie ustalonego celu kroków, przykładowo 50 tysięcy. Drugi zaś to przemaszerowanie jak największej liczby kroków w ustalonym okienku czasowym. W obu opcjach będziemy mogli podglądać zarówno postęp naszych znajomych, jak i nasz własny.

Samsung Health - Wyzwania Grupowe (fot. Samsung)
Samsung Health – Wyzwania Grupowe (fot. Samsung)

Jak podaje Samsung, użytkownicy aplikacji, którzy rywalizują ze znajomymi, wykonują przeciętnie 5488 kroków dziennie, czyli o 22% więcej niż ci, którzy z funkcji wyzwań nie korzystają. Spośród 201 milionów osób aktywnie używających Samsung Health, aż 20 milionów prześciguje się ze znajomymi na kroki. Dzięki nowej aktualizacji ta liczba może wzrosnąć. Pamiętajmy, że zrzucenie wagi jest wciąż bardzo popularnym postanowieniem noworocznym, więc udostępnienie tej funkcji ma szansę okazać się strzałem w dziesiątkę.

Opcja Grupowych Wyzwań powinna być dostępna w aplikacji Samsung Health od 12 stycznia. Stosowna aktualizacja zostanie wydana w sklepach z aplikacjami Google Play oraz Galaxy Apps. Nie wiemy czy i kiedy funkcja pojawi się w wersji na iOS.