Reklama

Samsung Health pozbywa się śledzenia wagi, spożytych kalorii i kofeiny

Aplikacji Samsung Health nie trzeba przedstawiać chyba nikomu – usługa, niegdyś znana jako S Health, pojawiła się na galaktycznych smartfonach parę dobrych lat temu. Okazuje się, że producent zdecydował się ją trochę odchudzić.

Reklama

Samsung Health to aplikacja, która w zasadzie jest kombajnem funkcjonalności – swego czasu trochę szerzej pisała o niej Kasia. Zdaje się, że producent zdecydował, że trzeba dbać nie tylko o wagę użytkowników, ale także usług i zdecydował się na małe odchudzanie.

Nowy Samsung Health to koniec ze śledzeniem wagi, spożytych kalorii i przyjętej kofeiny

Ruchy Sammy’ego wydają się być całkiem interesujące i, przyznam szczerze, że dosyć niespodziewane. Jest dla mnie względnie zrozumiałe to, że producent pozbywa się sekcji kofeinowej – nie podejrzewam, żeby to była funkcja ciesząca się szczególną popularnością.

Ciekawe jest jednak to, że Samsung Health zostanie pozbawiony także zakładki Waga i Jedzenie. Oznacza to, że koreański producent nie będzie już dłużej umożliwiał śledzenia swojej wagi czy przyjmowanych kalorii – a te elementy zdają się być dosyć podstawową składową aplikacji tego typu.

Samsung Galaxy Watch Active2 - potencjalny kompan dla Samsung Health

Bądźmy szczerzy – są lepsze aplikacje do liczenia miski i sprawdzania bilansu składników odżywczych, a dane te gromadzimy raczej do bieżącej kontroli, aniżeli sprawdzania ile węglowodanów spożyliśmy w lipcu 2018 roku. Nieco inaczej jest jednak z wagą – podejrzewam, że sporo osób zerkało na statystyki swojej masy ciała w nieco dłuższym ujęciu, a odpowiednie wykresy mogły być chociażby źródłem motywacji.

Aktualizacja Samsung Health jeszcze w tym miesiącu

Cóż, jeśli ktoś z Was sięgał do zakładki Jedzenie, Waga czy Kofeina w Samsung Health, to ma jeszcze chwilę żeby poszukać dla siebie alternatywy. Jak donosi portal SamMobile, odchudzająca aktualizacja zacznie pojawiać się jeszcze w tym miesiącu z oznaczeniem wersji 6.11 na smartfonach oraz 4.1 na smartwatchach.

Warto nadmienić, że te zmiany mają jeszcze jedną konsekwencje – wszystkie Wasze tarcze, które wyświetlały którąś z opisywanych wartości zostaną pozbawione tej funkcji.

Przyznam szczerze, że ten ruch ze strony producenta jest bardzo interesujący. Jeśli chodzi o platformy zdrowotne czy fitness, a do takich można zaliczyć Samsung Health, to producenci raczej prześcigają się w mnożeniu kolejnych danych do śledzenia, a nie na obcinaniu ich. Zwłaszcza, jeśli mówimy o sprawie tak „podstawowej” jak masa ciała. Cóż, może kryją się za tym jakieś dalsze plany?