Samsung pokazuje nowe VR-y i zapowiada głośnik z asystentem Bixby

Wydawać by się mogło, że wczorajsza wielka premiera przyniosła wystarczająco wiele innowacji producenta. Poznaliśmy oficjalnie ósmego Note’a, nową opaskę GearFit, ale wygląda na to, że Samsung nie zasypuje gruszek w popiele i już myśli o kolejnych akcesoriach, w tym także i tych dedykowanych stricte dla Galaxy Note 8.

Wraz z premierą nowego Notatnika, firma z Korei Południowej przedstawiła też nowe VR-y do obsługi rzeczywistości rozszerzonej. Gear VR w nowej wersji został dopasowany do potrzeb ogromnego, 6,3-calowego ekranu, oferując przy tym tak zwaną wsteczną kompatybilność. Oznacza to po prostu tyle, że jeśli skusicie się na odświeżone Gear VR, to te spokojnie poradzą sobie także z obsługą pozostałych smartfonów z linii Galaxy. Precyzując, od Galaxy S6, przez S7 i S7 Edge aż po najnowsze Samsungi Galaxy S8 i S8 Plus. 

Reklama

Bez dwóch zdań, rzeczywistość rozszerzona na tak imponującym ekranie, który na dodatek pełnymi garściami czerpie z technologii Infinity Display będzie wielką ucztą dla naszego wzroku. Akcesorium rozpocznie swoje rynkowe podboje 15 września, a sugerowana cena wynosi 129,99 USD, czyli mniej więcej 475 złotówek. 

Samsung Gear VR z kontrolerem (SM-R324)

Drugą z nowości, która jednak dostanie szansę debiutu nieco później, będzie inteligentny głośnik z zaimplementowanym asystentem Bixby. Teraz, gdy asystent został już uruchomiony na całym świecie, Samsung postanowił szerzej przypomnieć potencjalnym klientom o swoim produkcie, który będzie musiał walczyć o portfele klientów choćby z Amazon Echo.

W wywiadzie udzielonym CNBC, prezes działu telefonii komórkowej Samsunga, DJ Koh zapowiedział, że akcesorium ma pojawić się na rynku „już wkrótce”. Między wierszami można doczytać się, że pozornie błahe akcesorium, za jakie może uchodzić głośnik, ma dla firmy spore znaczenie i projekt traktowany jest priorytetowo.

Nie jest to ostatnie słowo Samsunga w kontekście usługi Bixby, bowiem firma sugeruje, że w niedalekiej przyszłości może zaprezentować więcej urządzeń, które będą bazować na nawigacji głosem. Wycena, data premiery, a nawet nazwa akcesorium pozostaje nadal tajemnicą. Jako, że mówimy tu jednak o priorytetowym dla Samsunga projekcie, nie zdziwię się, jeśli jego wycena będzie „odpowiednio flagowa”.

 

źródło: SamMobile, CNBC
zdjęcie tytułowe: Apple HomePod