Samsung zachował kilka niespodzianek na 1 września. Poznamy wtedy cenę Galaxy Z Fold 2

Składany Samsung Galaxy Z Fold 2 miał już swoją prezentację, więc w czym rzecz? Producent postanowił podzielić ją na dwie części. Pierwszą mieliśmy okazję oglądać na początku tego miesiąca, a drugą zobaczymy 1 września.

Samsung Galaxy Z Fold 2 – co już wiemy

Druga generacja Galaxy Fold poprawi te aspekty pierwszego modelu, na które najbardziej narzekali recenzenci i użytkownicy. Smartfon, choć pod względem formy unikatowy, był bardzo delikatny, w co należało wliczyć także ekran główny, który rysował się niemalże od samego patrzenia na niego. Wyświetlacz zewnętrzny, choć bez porównania trwalszy, nie grzeszył wielkością. Obie te rzeczy mają znacznie lepiej działać w Galaxy Z Fold 2.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Samsung)

Zewnętrzny wyświetlacz będzie miał 6,2 cala, więc sporo rzeczy będzie dało się wykonać za jego pomocą. Z kolei wewnętrzny ekran o przekątnej 7,6 cala będzie pokryty materiałem Ultra Thin Glass. Choć szkłem jest tylko z nazwy, to zapewni znacznie lepszą ochronę przed uszkodzeniami.

Wiemy też, że zmieni się pozycja aparatu, smartfon dostanie akumulator o pojemności 4500 mAh i będzie można go ładować przez port USB-C lub indukcyjnie.

Czego jeszcze nie wiemy

Pełna specyfikacja Galaxy Z Fold 2 wciąż nie jest nam znana. Spodziewamy się, że smartfon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865+ oraz zestaw aparatów wyjęty z Galaxy Note 20. Urządzenie powinno zachować wszystkie cechy innych flagowców i w naturalny sposób wykorzystać potencjał drugiego ekranu.

Pod sporym znakiem zapytania umieścić należy też cenę. WinFuture przekazało, że w Niemczech nowy składaniec Samsunga będzie kosztował 1999 euro. To niby taniej niż pierwszy Galaxy Fold „na start” (kosztował tam 2100 euro), ale nawet i z tą świadomością boję się to przeliczać na złotówki.

Konferencja Samsunga odbędzie się pierwszego września. Można ją będzie oglądać na stronie producenta. Stream ruszy o godzinie 16:00.