składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Samsung)

Samsung ujawnił cenę Galaxy Z Fold 2! Aż trudno w to uwierzyć

Na ostatnim Galaxy Unpacked Samsung, wbrew naszym oczekiwaniom, nie zaprezentował, a jedynie zapowiedział oficjalną premierę modelu Samsung Galaxy Z Fold 2, którą zaplanowano na 1 września 2020 roku. Prawdopodobnie przez nieuwagę producent jednak przedwcześnie ujawnił cenę swojego nowego składanego smartfona.

Musieliśmy chwilę poczekać na premierę modelu Samsung Galaxy Z Fold 2

Byliśmy trochę zaskoczeni i jednocześnie zawiedzeni, że Samsung nie zaprezentował następcy Galaxy Fold już 5 sierpnia 2020 roku. Potwierdziły się jednak nieoficjalne doniesienia, że producent zamierza „dozować” premiery high-endowych smartfonów, zamiast wprowadzać wszystkie na rynek w tym samym czasie – dzięki temu częściej jest o nim głośno, a to zawsze pomaga w sprzedaży.

Wczoraj Samsung ponownie zapowiedział rychłą premierę Galaxy Z Fold 2, którą zaplanowano na 1 września 2020 roku. Tego dnia mieliśmy poznać więcej szczegółów na jego temat, a także cenę. Przez błąd brytyjskiego oddziału producenta już teraz wiemy jednak, ile będzie kosztować nowy składany smartfon południowokoreańskiego producenta.

Cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G

Ktoś odpowiedzialny za brytyjską stronę Samsunga najwyraźniej przełączył o jeden przełącznik za dużo, bowiem pojawiła się na niej zakładka, za pośrednictwem której będzie można zamówić nowy składany smartfon. Co więcej, od razu ujawniona została też cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G – ma ona wynosić 1799 funtów. Oczywiście witryna ta nie jest już dostępna, ale mleko zdążyło się rozlać.

Samsung Galaxy Z Fold 2 5G cena price UK
Cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G w Wielkiej Brytanii ma wynosić 1799 funtów (źródło: 9to5Google)

Dla porównania, za Samsunga Galaxy Fold 5G trzeba zapłacić w Wielkiej Brytanii 1900 funtów, więc następca będzie o 100 funtów tańszy, mimo że zaoferuje lepszą specyfikację, w tym przede wszystkim większy ekran zewnętrzny i mniej „ucięty” wewnętrzny (zniknie to ogromne wycięcie, a na jego miejscu pojawi się niewielki, okrągły otwór; na renderach właściwie niewidoczny). Jedyny krok „wstecz” to mniej pamięci wbudowanej (256 GB vs 512 GB).

Podobnie sytuacja ma wyglądać w innych krajach – Roland Quant poinformował bowiem, że w Niemczech cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G zostanie ustalona na 1999 euro, podczas gdy poprzednik z modemem 5G kosztował tam 2100 euro (wersję bez niego sprzedawano za 2000 euro).

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 foldable smartphone
Samsung Galaxy Z Fold 2 (fot. Samsung)

To świetna wiadomość dla klientów, choć wciąż trudno uwierzyć, że cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G będzie niższa niż poprzednika. Nie ma jednak, co narzekać, tylko trzeba się z tego cieszyć i spodziewać kolejnych obniżek w nadchodzących latach.

Nie wiadomo jednak, jaka będzie cena Samsung Galaxy Z Fold 2 5G w Polsce. Kurs złotówki nie jest zbyt korzystny – 1799 funtów czy 1999 euro to równowartość ~8900 złotych, więc w naszym kraju nowy składany smartfon Samsunga niekoniecznie musi być tańszy od swojego poprzednika – najwyżej klienci po prostu dostaną więcej za te same pieniądze.

Czy tak faktycznie się stanie? Prawdopodobnie dowiemy się tego już za kilka dni.