samsung galaxy mwc 2021 virtual event
Samsung Galaxy MWC 2021 Virtual Event (źródło: Samsung)

Na ostatniej prostej przed MWC 2021 Samsung rejestruje nowe znaki towarowe. Co planują Koreańczycy?

Na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2021 Samsung został przyłapany na rejestracji dwóch znaków towarowych w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Pierwszy zdaje się dotyczyć znanej już od jakiegoś czasu usługi Galaxy Watch Studio, zaś drugi – aplikacji Good Lock. Niewykluczone, że Koreańczycy podzielą się większą ilością informacji podczas dedykowanego wydarzenia, odbywającego się pierwszego dnia imprezy.

Reklama

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów MWC zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni w Barcelonie producenci mobilnej elektroniki z całego świata będą mieli okazję do zaprezentowania swoich najnowszych urządzeń i podzielenia się z szerszą publicznością planami na nadchodzące miesiące, a nawet lata. Na miano jednej z ciekawszych konferencji wydaje się zasługiwać Samsung Galaxy MWC Virtual Event, podczas której Koreańczycy będą chcieli zwrócić uwagę widowni na przyszłość smartwatchy, rozrastający się ekosystem urządzeń z linii Galaxy i kwestię korzystania z odpowiednich zabezpieczeń.

Po pierwsze – Samsung Watch Design Studio

samsung galaxy watch studio znak towarowy trademark
źródło: Let’s Go Digital

Samsung Galaxy Watch Studio (wcześniej znane pod nazwą Samsung Galaxy Watch Designer) ma na celu umożliwić łatwe projektowanie i tworzenie własnych, niestandardowych tarcz do inteligentnych zegarków producenta, które na specjalne życzenie użytkownika są udostępniane za pośrednictwem sklepu Galaxy Store. Do tej pory usługa dostępna była jedynie w wersji beta, zatem można przypuszczać, że Samsung ma wobec niej niemałe plany. Kto wie, być może na dniach należy się spodziewać wydania stabilnej wersji?

W opisie znaku towarowego tak opisano tę nowość: Usługi sklepów detalicznych w zakresie smartwatchy i pasków. Dostarczanie programów online w celu umożliwienia klientom dostosowywania i projektowania oraz zakupu smartwatchy i pasków.

Po drugie – Samsung Good Lock

samsung good lock znak towarowy trademark
źródło: Let’s Go Digital

Z kolei opis drugiego z zarejestrowanych znaków towarowych głosi: Oprogramowanie do pobrania na smartfony i tablety. Oprogramowanie do obsługi, wdrażania, kontrolowania, używania i dostosowywania interfejsu użytkownika na smartfonach i tabletach.

Powyższy opis pozostawia duże pole do samodzielnej interpretacji i w zasadzie może oznaczać dosłownie wszystko. Wynika z niego, że użytkownicy końcowi uzyskają możliwość większej personalizacji niż dotychczas, ale których konkretnie elementów – tego na razie nie wiadomo. Na więcej informacji dotyczących opisywanego rozwiązania trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Konferencja Samsunga na MWC 2021 zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku i rozpocznie się o godzinie 19:15 czasu polskiego.