Galaxy Tab S4 dostaje Androida 10! Wy też już macie aktualizację?

Galaxy Tab S4 należy do serii flagowych tabletów, więc jego właściciele mogli oczekiwać dwóch dużych aktualizacji systemu operacyjnego. Samsung ich nie zawiódł – posiadacze tego modelu z oficjalnej polskiej dystrybucji mogą już pobierać Androida 10.

Samsung kontynuuje wsparcie dla Galaxy Tab S4

Galaxy Tab S4 zadebiutował na rynku 1 sierpnia 2018 roku z Androidem 8.1 Oreo i interfejsem Samsung Experience 9.5 na pokładzie. W zeszłym roku jego posiadacze otrzymali aktualizację systemu operacyjnego (Android 9.0 Pie) oraz nakładki (One UI).

Na tym wsparcie dla tego tabletu, jak przystało na urządzenie z flagowej rodziny, jednak się nie zakończyło – posiadacze egzemplarzy z oficjalnej polskiej dystrybucji mogą pobierać najnowszą, dużą aktualizację, która przynosi ze sobą system operacyjny Android 10 oraz interfejs One UI 2.

Android 10 udostępniony właścicielom tabletu Samsung Galaxy Tab S4

Jak każda aktualizacja, tak i ta rozsyłana jest w kilku fazach. Nasz Czytelnik Wojtek nie otrzymał powiadomienia o niej – wymusił ją ręcznie. Jeśli więc Wasze tablety jeszcze nie zasygnalizowały możliwości pobrania i zainstalowania Androida 10 wraz z One UI 2, wejdźcie w Ustawienia i sprawdźcie, czy jest dostępna. Nie musi, ale może to sprawić, że również i Wy będziecie mogli ją ściągnąć i wgrać na swoje egzemplarze (metoda ta czasami działa, jednak nie zawsze; w drugim przypadku należy po prostu cierpliwie czekać).

Samsung Galaxy Tab S4 LTE Android 10 aktualizacja
Android 10 udostępniony dla posiadaczy tabletu Samsung Galaxy Tab S4. Zdjęcie otrzymaliśmy od naszego Czytelnika Wojtka w prywatnej wiadomości na naszym profilu na Facebooku

W przypadku Samsunga Galaxy Tab S4 o oznaczeniu SM-T835, tj. tego z modemem LTE, aktualizacja oprogramowania waży 1740,21 MB, zatem najlepiej pobrać ją z wykorzystaniem sieci WiFi, a przed zainstalowaniem dodatkowo upewnić się, że akumulator naładowany jest przynajmniej do poziomu 50%.

Aktualizacja do Androida 10 i One UI nie powinna wymazać zgromadzonych na urządzeniu danych, ale mimo wszystko przed rozpoczęciem instalowania jej dobrze dla pewności zrobić kopię zapasową.

Jednocześnie Samsung udostępnia posiadaczom tabletów Galaxy Tab S4 nowsze poprawki zabezpieczeń Androida, datowane na 1 czerwca 2020 roku.

Z pełnym wykazem zmian i nowości w najnowszej aktualizacji posiadacze tabletu Galaxy Tab S4 mogą zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej Samsunga (jeśli ktoś posiada wersję z samym WiFi, niech skorzysta z tego linku).

Dzięki Wojtek za info!