Samsung Galaxy Tab S 10.5 na zdjęciu pokazującym jego najważniejszą cechę – ekran Super AMOLED

Nie jest tajemnicą, że Samsung szykuje się do oficjalnej prezentacji tabletów z ekranami Super AMOLED. Od kilku dni wiadomo nawet, że ich premiera odbędzie się w Nowym Jorku 12 czerwca. Wiele wskazuje na to, że do tego czasu, im bliżej konferencji, tym więcej spekulacji na ich temat będzie się pojawiało w sieci. I w sumie nie ma się co dziwić, bo zapowiadają się one jako jedne z najciekawszych high-endowych tabletów na rynku.

Dotychczas w internecie mogliśmy znaleźć wieści, że koreański koncern planuje przedstawić nam dwa modele – większy z ekranem 10,5″ oraz mniejszy, 8,4-calowy. Póki co jednak społeczność skupiła się na większym z produktów. Poznaliśmy już jego domniemane parametry, widzieliśmy go na pierwszych, przedpremierowych zdjęciach, ale na żadnym nie mogliśmy dostrzec tego, czym Galaxy Tab S 10.5 będzie się wyróżniał na tle konkurencji – Super AMOLED-u z żywymi, głębokimi barwami i wysokim kontrastem. Dziś natomiast, dzięki forum SamMobile, się to zmieniło.

Spójrzcie sami – już poniższe zdjęcie, choć marnej jakości, obrazuje, czego możemy się spodziewać pod względem kolorów, które są tu bardziej żywe, intensywne i nasycone w Super AMOLED niż w zwykłym LCD. Więcej na temat samych technologii wyświetlaczy znajdziecie w tym wpisie.

tab-s-amoled-leak-forum

Pod względem wizualnym Galaxy Tab S 10.5 ma nawiązywać do poprzednich urządzeń koreańskiego producenta. Przód, za sprawą przycisków systemowych pod ekranem, będzie kojarzył się między innymi z Galaxy Tab Pro 10.1. Tylna obudowa natomiast, ma być gumowana (co mogliśmy zobaczyć w poprzednim przecieku) – na myśl przywodzi obecnego flagowca Samsunga, czyli smartfon Galaxy S5.

Na temat parametrów technicznych w poprzednim wpisie na temat Galaxy Tab S 10.5 pochylił się Mierzej, więc odsyłam tutaj. Ja natomiast przypomnę jedynie, że ma to być sprzęt z najwyższej półki – z ekranem 10,5″ o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5420 (cztery rdzenie Cortex-A15 1,9GHz i cztery Cortex-A7 1,3GHz) oraz Androidem 4.4 KitKat.

Premiera Samsunga Galaxy Tab S 10.5 już 12 czerwca w Nowym Jorku. Możecie oczekiwać świeżych pierwszych wrażeń bezpośrednio z konferencji, na której – jeśli tylko uda mi się załatwić do tego czasu wizę – będę obecna!

źródło