Wiko VIEW

Pierwsze zdjęcia 10,5-calowego Samsunga z ekranem AMOLED!

tab-s-10.5-front

3 dni temu Konrad pisał o plotkach dotyczących specyfikacji przedstawiciela kolejnej serii tabletów Galaxy Tab S. Dzisiaj Sammobile ujawniło zdjęcia urządzenia w całej okazałości.

Tablet wygląda bardzo podobnie do serii Galaxy Tab Pro oraz Note, jednak w przeciwieństwie do nich, zamiast pseudo skóry na pleckach, zastosowano wzór znany z najnowszego Galaxy S. Różni się też oczywiście tym, że zamiast panelu LCD zastosowano matrycę AMOLED, której to Samsung nie używał w tabletach od 2011 roku. Fizyczny przycisk HOME pod ekranem ma być zaopatrzony w czytnik linii papilarnych. Interesujące są dwa okrągłe przyciski lub zagłębienia na tylnej części obudowy, które mają być przeznaczone do etui Book Cover, jakkolwiek miałyby zostać tam wykorzystane.

tab-s-10.5-back

Pierwszy duży tablet Samsunga zaprezentowano w 2011 roku, później kolejne generacje tych urządzeń był kierowane raczej do mniej zamożnej grupy odbiorców i nie miały żadnego podejścia do czołówki tabletowych graczy, jak iPad czy Xperia tablet Z. W końcu Samsung postanowił tak, jak Sony, stworzyć tabletowy odpowiednik swojego flagowego telefonu, czyli Galaxy S5 i tak powstał nowy Samsung Galaxy Tab S.

Źródło

Komentarze

 • uze

  Chyba mi bardziej ta faktura sztucznej skóry do gustu przypadła. Ten tył wygląda jakoś dziwnie.

  • P Dampc
   • mozilla007

    Akurat może ta faktura nie wygląda za ciekawie, ale lepsza jest w dotyku niżeli ten połyskujący plastik. Jak się człowiek spoci, to mu się nie będzie ślizgać w ręce.

  • LCD

   Swoją drogą zarówno ta imitacja skóry jak i te dziurkowane plecki świetnie leżą w dłoni. Ja się tylko zastanawiam gdzie są głośniki bo nie widzę na zdjęciach. Czyżby na krawędziach?

   • P Dampc

    Note 10.1 2014 ma na krawędziach

    • LCD

     A no faktycznie. Pomyślałem o Note 10.1, ale w poprzedniej wersji gdzie głośniki były od frontu.

 • Azawakh

  Tył powinien być metalowy. Byłoby to zdecydowanie ładniejsze. Ewentualnie z tworzywa takiego jak stosuje BlackBerry w modelach Z10 i Z30. Napewno Samsung by tym tylko zyskał.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona