Samsung ma patent na podobny wyświetlacz, w jaki zostanie wyposażony jubileuszowy iPhone | Tabletowo.pl

Samsung ma patent na podobny wyświetlacz, w jaki zostanie wyposażony jubileuszowy iPhone

Dołącz do dyskusji 0

Samsungowi udało się wywołać efekt wow, kiedy zaprezentował Galaxy S8 i Galaxy S8+, ponieważ ramki wokół ekranu w obu smartfonach zostały drastycznie zmniejszone w porównaniu z Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Jednak wszyscy producenci zdają się dążyć do jeszcze dokładniejszego wypełnienia panelu przedniego taflą wyświetlacza. Koreańczycy również i mają już nawet na to odpowiedni patent.

W bazie południowokoreańskiego serwisu KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service) odnaleziono informację, że już w maju 2016 roku Samsung złożył wniosek patentowy, traktujący o nowym sposobie ukształtowania wyświetlacza. Dokładniej rzecz ujmując, w jego górnej części znajduje się niewielkie wycięcie, w miejscu którego umieszczone zostałyby m.in. sensory i oczko kamerki.

Samsung dostał zgodę na opatentowanie takiego designu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wykorzystał w praktyce. Koreańczycy nie zrobili tego jednak ani w Galaxy S8 i Galaxy S8+, ani też w Galaxy Note 8. Czy więc w ogóle zamierzają? Niektórzy sugerują, że producent może zdecydować się na to już w przyszłym roku, w Galaxy S9 i Galaxy S9+, a potem również w Galaxy Note 9.

Czy tak się stanie – osobiście nie mam pojęcia. Z jednej strony wydaje się to oczywiste, ponieważ jubileuszowy iPhone ma mieć identyczny wyświetlacz, a Samsung przecież nie może być „gorszy” od Apple i pozwolić sobie, żeby konkurent zaoferował coś „lepszego” niż Infinity Display. Z drugiej natomiast Koreańczycy już „zaklepali” ekrany do Galaxy S9 i Galaxy S9+ i z tego co wiemy, mają mieć one identyczne parametry jak panele w Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Mimo wszystko osobiście jestem przekonany, że Samsung prędzej czy później wcieli w życie uzyskany w 2016 roku patent, ponieważ – jak wspomniałem na samym początku – wszyscy producenci dążą do 100% screen-to-body ratio, a taki sposób uformowania wyświetlacza bardzo do tego „ideału” zbliża.

Źródło: KIPRIS przez Galaxy Club, SamMobile

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona