Samsung Galaxy S9 na renderach. Niby fajnie, ale żadnej niespodzianki nie ma | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S9 na renderach. Niby fajnie, ale żadnej niespodzianki nie ma

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze niedawno zapewne bardzo bym się podekscytował, gdyby jakiś wiarygodny leakster wrzucił do sieci rendery Galaxy S9. Teraz po prostu odnotowuję ten fakt, ponieważ wiadomo już, że smartfon będzie wyglądał niemal identycznie jak Galaxy S8. I potwierdzają to również stworzone przy współpracy z @OnLeaks grafiki.

Nie ma się co specjalnie rozwodzić nad designem Galaxy S9, ponieważ jedyną w zasadzie różnicą względem Galaxy S8 jest nieco inne rozmieszczenie obiektywu aparatu głównego, diody doświetlającej, pulsometru i czytnika linii papilarnych na pleckach. W es-ósemce „oczko” jest pośrodku i po lewej stronie mamy lampkę LED i pulsometr, a po prawej skaner linii papilarnych.

Od lewej: Samsung Galaxy Note 8 i Samsung Galaxy S8+

Z wielu względów było to wyjątkowo niefortunne ułożenie, ponieważ niemało użytkowników (jak najbardziej słusznie) narzekało, że przez to zdarza im się zapalcować szkiełko, chroniące „oczko” aparatu głównego. Samsung – przynajmniej teoretycznie – rozwiązał ten problem w Galaxy Note 8, odsuwając czytnik linii papilarnych nieco dalej od modułu podwójnego aparatu, a dodatkowo jeszcze „rozdzielił” te elementy diodą doświetlającą i pulsometrem.

Celowo użyłem określenia „teoretycznie”, ponieważ dla mnie osobiście to ogólnie wyjątkowo niefortunna konfiguracja. Samsung chyba w końcu sam też doszedł do takiego wniosku, dlatego przesunął skaner linii papilarnych pod „oczko” aparatu głównego. Jeżeli jednak mam być szczery, pomysł zestawienia go bezpośrednio z nim także nieszczególnie jest w mojej opinii udany, ponieważ palec użytkownika znowu może wędrować za wysoko i wiadomo, co robić. Ale to tylko moje zdanie.

Serwis źródłowy podaje przy okazji, że Galaxy S9 ma mieć ekran o przekątnej 5,65 cala i wymiary około 147,6×68,7×8,4 mm, a dolna ramka pod wyświetlaczem będzie zaledwie 0,1 mm cieńsza niż w Galaxy S8. Oczywiście wypada mi też dodać, że ten ostatni mierzy 149×68,2×8 mm i ma 5,7-calowy wyświetlacz.

Jak wspomniałem na wstępie, nieszczególnie ekscytują mnie widoczne powyżej rendery Galaxy S9, ponieważ nie zdradzają one niczego nowego na temat tego modelu. Osobiście bardziej czekam na rendery, przedstawiające Galaxy S9+, ponieważ smartfon ma mieć podwójny aparat główny i jestem ciekawy, jak Samsung skonfiguruje wszystkie elementy na pleckach. A mówi się, że „oczka” zostaną umieszczone wertykalnie, a pod nimi znajdzie się czytnik linii papilarnych. Brzmi to sensownie, wszakże obie es-dziewiątki muszą mimo wszystko być do siebie nieco podobne.

Polecamy również:

Samsung uchyli rąbka tajemnicy na temat Galaxy S9 i Galaxy S9+ już w styczniu, na targach CES 2018

Źródło: 91mobiles.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona