Serio, nie uwierzycie, w jaką nowość może zostać wyposażony Samsung Galaxy S9! - Tabletowo.pl

Serio, nie uwierzycie, w jaką nowość może zostać wyposażony Samsung Galaxy S9!

Dołącz do dyskusji 0

Mało kto spodziewał się, że Galaxy S9 będzie rewolucją. Wszyscy raczej uważaliśmy za oczywiste, że Samsung jedynie nieco „dopieści” Galaxy S8, ale nie zdecyduje się na poważniejsze zmiany (no, może poza zastosowaniem podwójnego aparatu jak w Galaxy Note 8). Jednak najnowszy przeciek sugeruje, że producent szykuje prawdziwą niespodziankę.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ są pod wieloma względami smartfonami bardzo kompletnymi. Oczywiście nie są idealne, ale Samsung odwalił kawał świetnej roboty i sprzęty naprawdę są zacne. I choć niektórzy oczekiwaliby co roku rewolucji we flagowej linii, to Koreańczycy aż tak nie szaleją. Patrząc przez pryzmat Galaxy S6 i Galaxy S7, większych zmian można się spodziewać najwcześniej w 2019 roku.

Mimo wszystko Galaxy S9 na pewno nie będzie „odgrzewanym kotletem”. Jedną z głównych nowości stanowić ma podwójny aparat główny, oczywiście nieco ulepszony względem tego z Galaxy Note 8. Chociaż jednocześnie nie spodziewam się, żeby Samsungowi w taki krótkim czasie udało się przeskoczyć z dwukrotnego zoomu optycznego na potrójny. Możliwe też, że przyszłoroczny flagowiec zostanie wyposażony w akumulator o nieco większej pojemności w porównaniu do Galaxy S8, może nawet w kształcie litery L.

I choć na obecnym etapie to właśnie te dwie rzeczy są najbardziej prawdopodobnymi i znaczącymi nowościami, to najświeższy przeciek sugeruje, że niewykluczone, że dołączy do nich kolejna, a mianowicie… obsługa zewnętrznych modułów. Tak, Samsung podobno testuje rozwiązanie podobne do Moto Mods od Motoroli.

Tabletowo.pl Serio, nie uwierzycie, w jaką nowość może zostać wyposażony Samsung Galaxy S9! Android Samsung Smartfony

Moto Mods

„Testuje” to jednak słowo-klucz w tym przypadku. Jak zaznacza osoba, która podała tę informację, na obecnym etapie nie ma 100% pewności, że na pleckach Galaxy S9 znajdzie się specjalne złącze magnetyczne, umożliwiające podpięcie dedykowanych modułów. Nadal jest to bowiem projekt, który nie został jeszcze zatwierdzony. A Samsung ma jeszcze trochę czasu, aby to „klepnąć” lub odrzucić.

I choć pomysł na modułowość może wydawać się wyjęty z nie-wiadomo-skąd, to niekoniecznie musimy od razu wykluczać taką możliwość. Wystarczy sobie bowiem przypomnieć, że w zeszłym roku pojawiło się sporo przecieków sugerujących, że Apple zastosuje w przynajmniej jednym z zeszłorocznych iPhone’ów złącze Smart Connector. Ostatecznie się ono oczywiście nie pojawiło, ale daje nam to do zrozumienia, że nawet najwięksi producenci nie wykluczają rozwinięcia funkcjonalności swoich sprzętów poprzez zewnętrzne urządzenia.

Zresztą, Samsung zrobił już pierwszy krok w tę stronę i mam tu na myśli oczywiście stację DeX. Kto wie więc, może Koreańczycy na serio myślą o pójściu w ślady Motoroli (oczywiście nie tylko, ale głównie, ponieważ to ten producent przede wszystkim popularyzuje ideę modułowości)? Jak myślicie, są szanse na ziszczenie się takiego scenariusza czy raczej nie?

Tabletowo.pl Serio, nie uwierzycie, w jaką nowość może zostać wyposażony Samsung Galaxy S9! Android Samsung Smartfony

Motorola Moto Z (w tle Moto Mods)

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @eldarmurtazin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona