Samsung Galaxy S9 Lite (fot. Weibo)

To powinno Cię przekonać, że premiera Samsunga Galaxy S9 Lite (Galaxy S8 Lite) czai się tuż za rogiem

Od czasów Galaxy S6 co roku pojawiają się doniesienia, że Samsung wprowadzi na rynek wersję „Lite” flagowca na dany rok. Nic więc dziwnego, że niektórzy z Was nie wierzą, że w tym roku faktycznie tak się stanie. To jednak powinno wszystkich niedowiarków przekonać, że Galaxy S9 Lite faktycznie pojawi się na rynku.

W chińskim serwisie społecznościowym Weibo (odpowiedniku Twittera) pojawiły się zdjęcia, które – według zapewnień – przedstawiają jeden z nadchodzących smartfonów Samsunga, a dokładniej Galaxy S9 Lite, który jeszcze do niedawna nazywany był Galaxy S8 Lite. Urządzenie wygląda znajomo, bowiem identyczne dostało ostatnio certyfikat TENAA, z tą różnicą, że agencja opublikowała zdjęcia jedynie czarnej wersji kolorystycznej – a jak widać poniżej, w sprzedaży pojawi się również krwistoczerwona (w podobnej kilka dni temu zadebiutował Galaxy S9)

Wokół tego modelu (chociaż nie tylko) nieustannie panuje spore zamieszanie, bowiem początkowo wydawało się, że zadebiutuje on na rynku jako Galaxy S9 Mini lub Galaxy S9+ Mini – jakkolwiek głupio to nie brzmi, choć nie byłby to pierwszy tego typu „kwiatek” (wystarczy przypomnieć sobie Meizu Pro 6 Plus lub Huawei Nova Lite Plus). Później jednak wiarygodne źródło doniosło, że smartfon ma się nazywać Galaxy S8 Lite, ale Samsung rzekomo w ostateczności postanowił przemianować go na Galaxy S9 Lite.

Patrząc na powyższe rendery wydaje się, że smartfon faktycznie powinien sprzedawany być pod nazwą Galaxy S8 Lite, bowiem z tyłu przypomina bardziej Galaxy S8 niż Galaxy S9 – głównie z powodu umieszczenia czytnika linii papilarnych z prawej strony aparatu głównego, a nie pod nim. Warto przy okazji (ponownie) zauważyć, że w tym modelu nie ma pulsometru.

Z marketingowego punktu widzenia bardziej logicznym posunięciem wydaje się jednak nazwanie tego smartfona Galaxy S9 Lite, gdyż to właśnie ta seria obecnie jest topowa i Samsung wydaje mnóstwo pieniędzy na jej promocję. Premiera Galaxy S8 Lite mogłaby wprowadzić w konsternację potencjalnych klientów, którzy mogliby pomyśleć, że sprzęt jest dużo słabszy od tegorocznych flagowców i bliżej mu do zeszłorocznych (chociaż design wskazuje na coś innego).

Mimo wszystko uznajmy, że smartfon faktycznie zadebiutuje jako Galaxy S9 Lite. Co więcej, jak donosi wiarygodne źródło, zostanie on zaprezentowany w centrali JD już 21 maja 2018 roku. Niestety, urządzenie podobno będzie dostępne wyłącznie na platformie JD.com, co daje do zrozumienia, że smartfon kupią jedynie mieszkańcy Chin.

Ze specyfikacją Galaxy S9 Lite zapoznacie się w >tym artykule<.

Źródło: Weibo przez @MMDDJ_MMDDJ_