Samsung Galaxy S8 naprawdę może mieć ekran 4K

Nie, to nie jest pierwszy przeciek na temat Samsunga Galaxy S8. Premierowy zdążył się pojawić już w połowie maja, a więc zaledwie trzy miesiące po prezentacji Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Dotychczasowe doniesienia skupiają się przede wszystkim na wyświetlaczu przyszłorocznego flagowca. Po raz kolejny słyszymy, że ma mieć on rozdzielczość 4K. I wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

Project Dream – pod taką nazwą ukrywa się Galaxy S8. Wbrew pozorom z tych dwóch słów możemy wyczytać bardzo dużo. Chyba pamiętacie, jak Samsung ochrzcił wewnętrznie Galaxy S6? Tak, Project Zero. Miało to oznaczać zupełnie nowy początek i rzeczywiście, zeszłoroczny flagowiec przyniósł długo wyczekiwany powiew świeżości. Również dzięki wariantowi Edge z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem.

Jak donoszą źródła, Galaxy S8 nazwany został Project Dream, a to nie-dziwnym trafem idealnie współgra z czymś, co nazywa się Google Daydream. Jak wiadomo, jest to platforma wirtualnej rzeczywistości, z którą z pewnością będą kompatybilne wszystkie prezentowane w przyszłym roku high-endy (tegoroczne niestety nie są, w tym również Nexusy).

Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał Google Daydream, Samsung podobno zamierza zastosować w Galaxy S8 wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Z jednej strony już QHD dla większości jest absurdalną wartością, a co dopiero 4K. Jednak w przypadku wirtualnej rzeczywistości zagęszczenie pikseli ma znaczenie i im jest ono większe, tym bardziej komfortowo korzysta się z tego rozwiązania.

Samsung zdążył już nawet pochwalić się 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości 4K (ppi=806), dodatkowo doposażonym w technologię Bio Blue, redukującą ilość emitowanego niebieskiego światła, które wpływa (w perspektywie długofalowej) negatywnie na wzrok. I choć w momencie prezentacji był to jeszcze prototyp, to do premiery przyszłorocznych flagowców pozostało jeszcze sporo czasu. A to oznacza, że inżynierowie powinni mieć go wystarczająco dużo, aby dopracować ten komponent tak, aby dał się z powodzeniem zastosować w Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Edge.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Galaxy S7 Edge i Gear VR

Źródło: MyDrivers przez Phone Arena