Project Zero, czyli co zaoferuje nam Samsung Galaxy S6?

Samsung Galaxy S5 to zdecydowanie świetny telefon, chociaż oczywiście doczekał się także sporej krytyki. Wiele osób narzekało na wykonanie, a – jak się później okazało – “problemem” jest także brak ekranu QuadHD, co naprawił wariant Plus. Jednak to nadal jeden z najciekawszych topowych smartfonów dostępnych na naszym rynku. I pewne jest, że przez kilka najbliższych miesięcy wciąż jeszcze nim będzie. Ale do sieci trafiły już przecieki o jego następcy, czyli Galaxy S6.

Słabsze wyniki finansowe Samsunga oraz coraz większa konkurencja zmusiła Koreańczyków do stworzenia Projectu Zero, który odpowiedzialny jest za stworzenie Galaxy S6. Ma on być przemyślany od samego początku i stworzony z zupełnie nową wizją. Oczywiście nie wiadomo ile w tym prawdy i czy nie zobaczymy kolejnego bardzo podobnego smartfona z mocniejszą specyfikacją.

Jeśli chodzi o przewidywaną specyfikację, to S6 ma mieć 5,3-5,5-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 20 lub 16-megapikselowy aparat od Sony oraz nawet 128 GB pamięci wbudowanej (może w ogóle nie być wersji z 16 GB pamięci). Oczywiście jeśli chodzi o procesory, to będą dwa warianty, pierwszy z 64-bitowym procesorem Exynos 7420 wyposażonym w 8 rdzeni lub drugi z 4-rdzeniowym Snapdragonem 810 (także 64-bitowy).

Nie wiadomo czy będzie on nadal cały plastikowy czy może dostanie metalowe elementy. Należy pamiętać o nowej serii A, która stawia na lepsza obudowę. S6 może przez to zostać plastikowy, żeby urozmaicić portfolio (jeśli zobaczymy topowe urządzenie z serii A). Czy sądzicie, że rzeczywiście zobaczymy zupełnie nowy produkt, czy może to tylko będzie lekkie odświeżenie?

Komentarze

 • Nie rozumiem czemu taki mały ekran z taką małą rozdzielczością i tak mało rdzeni w procesorze. A no i jeszcze za mało megapikseli. Żeby tylko za gruby nie był, 2 mm maksimum.
  Ech kiedy producenci przestaną mamić ludzi cyferkami?

  • Jeszcze zapomniałeś, że za mało premium materiały. Tytan będzie ok ;)

   • I w komplecie 4 ładowarki bo bateria starcza na 8 godzin użytkowania.

 • Sony

  Zdecydowanie ZA MAŁO rdzeni :
  Ja proponuję XEON – 16 rdzeni :)

 • Zbieram na niego…

  Cena: 5000 złotych :)
  Każdego to skusi, naprawdę…

 • TomdeX

  I tak będzie przycinał…

  • Sony

   JUŻ się przycina :) – z testów wynika, że Android 5 nie przyniósł poprawy :) – dalej laguje.

   Od początku było wiadomo, że tak będzie :) – winna jest JAVA – bo momentu jak nie usuną szmelcowatej i kiepskiej JAVY – to będziemy mieli lagi. A wsteczna kompatybilność tez sprawy nie poprawia.

   Samo Google przyznało, ż najchętniej by porzucili obecnego Androida i napisali go całkiem od nowa – ALE – boją się utraty zaufania. Tak jak to zrobił Microsoft z WP7.

   Tak więc do momentu “pozbycia” się Javy i przepisania od nowa Android nadal będzie lagował.

   Co ciekawe – na Atomach Bay Trail i 2 GB RAM – Android laguje – a Windows 8.1 – NIE :) – a przecież Andrpoid to mobilny system – a Windows 8.1 to system na komputery PC – a nie telefony :)

   • zyczliwy

    kup lumie i nie będziesz musiał się tak ekscytować:)

    • Sony

     Mam Lumię 720 i Lumię 920 od roku – pierwszego Androida miałem w styczniu 2010 – a Samsunga Galaxy S4 pozbyłem się w Sierpniu 2013 roku.
     Więc z Androidem mam duże doświadczenie, tabletów z Slowdroidem miałem 2 sztuki. Miałem tez iPhone oraz iPad.
     Ale po 3 latach ciągłej walki z Androidem powiedziałem dość – obecnie od telefonu / tabletu wymagam PŁYNNOŚCI, prostoty oraz DŁUGIEGO wsparcia – Lumia mi to zapewnia, jest szybka płynna – a że nie ma 40 aplikacji udających pierdzenie i zamiast 10000 aplikacji latarka ma tylko kilkadziesiąt? Mi wystarczy to co jest.
     A tablet mam z Windows 8.1 – zastąpiłem nim ultrabook, tablet na Androidzie oraz komputer stacjonarny.
     A co do ekscytacji – to tacy jak TY się ekscytują :) co wersja Androida to podniecenie – mimo, że ciągle lagauje, zacina się mimo coraz mocniejszych podzespołów. :)

   • Takaszi

    Sony, kup sobie kolejną Lumię od Małomiękkiego i na niej poczytaj o ART. Potem baw się w trola, ok?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona