Reklama

Samsung Galaxy S8 może mieć skaner linii papilarnych na tylnej obudowie

Do tej pory słyszeliśmy już wiele różnych plotek na temat Samsunga Galaxy S8. Tak naprawdę do czasu premiery jeszcze wiele może się zmienić tym bardziej, że niejednokrotnie jedna plotka zaprzecza kolejnej, która wypływa do sieci. Tym razem nie jest inaczej, bo według najnowszych przecieków, galaktyczna ósemka może zostać wyposażona w skaner odcisków palców umieszczony na tylnej obudowie.

Reklama

Nie da się ukryć, że taka informacja zaprzecza wcześniejszym doniesieniom, jakoby Galaxy S8 otrzymał optyczny czytnik linii papilarnych na przednim panelu. Dlatego też należy podejść do tej informacji z lekkim przymrużeniem oka, chociaż najnowszy raport wskazuje na to, że czytnik zostanie umieszczony na pleckach urządzenia. Takie rozwiązanie jest stosowane przez wielu innych producentów mobilnych urządzeń i, jak to zwykle bywa, ma swoich zwolenników, ale także i przeciwników, dla których umiejscowienie skanera na froncie smartfona jest jedyną słuszną opcją.

Dodatkowo, według nanowszego raportu, Galaxy S8 zostanie zaopatrzony w skaner tęczówki oka, który był jedną z wielu nowości w Galaxy Note 7. O ile skaner tęczówki wydaje mi się bardzo prawdopodobną opcją, to umieszczenie czytnika na tylnym panelu już nie bardzo. Dotychczas przecież, był on zawsze umieszczany z przodu i można powiedzieć, że był znakiem rozpoznawczym Samsunga. Jak to mówią – pożyjemy, zobaczymy – bo tak naprawdę chyba tylko debiut tego modelu może rozwiać wszelkie wątpliwości i plotki, które w sieci pojawiają się niemal codziennie.

Oczywiście, koreańska firma w żaden sposób nie odniosła się do tych plotek i nie sądzę, by to się wkrótce miało zmienić. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze inormacje, które zapewne wypłyną do sieci jeszcze niejeden raz przed debiutem galaktycznej ósemki.

Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: Sammobile