Samsung Galaxy S8 i specjalny przycisk dla głosowego asystenta? Na szczęście można przypisać mu inne funkcje | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy S8 i specjalny przycisk dla głosowego asystenta? Na szczęście można przypisać mu inne funkcje

Dołącz do dyskusji 0

Wielu jest naprawdę podekscytowanych obecnością nowego głosowego asystenta w Samsungu Galaxy S8. Innych „ni to grzeje, ni to ziębi”, a zwłaszcza nas – w Polsce, gdzie (przynajmniej na razie) Bixby nie zrozumie naszego rodzimego języka. Gdyby specjalny przycisk w Galaxy S8 był przeznaczony jedynie do wywoływania tego asystenta, byłby nam niemal kompletnie nieprzydatny. Na szczęście można go przypisać do innych funkcji.

Wideo, które pojawiło się wczoraj na Redditcie, sugeruje, że przycisk można samodzielnie programować, tak by otwierał wskazany przez nas program, na przykład… Google Daydream? (hehe)

W każdym razie Dylan Bertwell wszedł sobie do sklepu Best Buy i sprawdził działanie wystawowego Samsunga Galaxy S8. Odkrył, że przycisk Bixby można łatwo konfigurować, jednak tylko przy użyciu zewnętrznej aplikacji, a nie domyślnego rozwiązania dostępnego w ustawieniach Galaxy S8. Dylan użył apki pobranej ze sklepu Google Play o nazwie All in One Gestures.

Taka funkcja to właściwie odpowiedź na wiele pytań, pojawiających się w związku z dodatkowym przyciskiem na obudowie es-ósemki. W gruncie rzeczy, powinna się ona pojawić się w ustawieniach telefonu od samego początku. Nie wszyscy przecież będą chcieli – a inni mogli – korzystać z asystenta Bixby, a dodatkowy przycisk jest jak znalazł.

Zresztą, konfigurowalny przycisk ma Galaxy S7 Active, więc przypisanie innych funkcji takiemu guzikowi na pewno nie leży poza zdolnościami programistów Samsunga.

Nie wiadomo też, czy cała akcja to nie sprytna reklama aplikacji All in One Gestures – jeśli tak, to winszuję pomysłu ;)

źródło: Reddit dzięki GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona