Samsung udostępnia Androida 7.0 Nougat właścicielom Galaxy S7 Edge. Ale tylko niektórym | Tabletowo.pl

Samsung udostępnia Androida 7.0 Nougat właścicielom Galaxy S7 Edge. Ale tylko niektórym

To zapewne jeszcze nie oficjalne rozpoczęcie procesu aktualizacji dla tegorocznych flagowców

Dołącz do dyskusji 0

Przez listopad i grudzień Samsung, razem z chętnymi użytkownikami, przeprowadzał beta testy Androida Nougat na Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Po ich zakończeniu zapewnił, że postara się udostępnić finalną wersję w styczniu 2017 roku. Tak właśnie się stało, ale najpewniej nie jest to jeszcze oficjalne rozpoczęcie całego procesu.

Wybrani użytkownicy zeszłorocznego flagowca zgłaszają, że dostali własnie możliwość pobrania i zainstalowania Androida 7.0 Nougat na swoim urządzeniu. Built nosi numer G935FXXU1DPLR i przynosi ze sobą również styczniowe poprawki zabezpieczeń Androida. Nie podano jednak, ile całość ważyła, ale z pewnością była to co najmniej 1GB paczka.

Niestety, wszystko wskazuje na to,  że nie jest to oficjalne rozpoczęcie procesu aktualizacji Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge do Androida Nougat. Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z tzw. soak testami, w których z reguły uczestniczy garstka wybranych użytkowników, mających za zadanie sprawdzić oprogramowanie przed jego „masowym” udostępnieniem (na coś takiego zdecydowało się m.in. Lenovo w przypadku Moto G4 i Moto G4 Plus).

W sumie może nawet to i dobrze, ponieważ część z Was (a zainteresowani tematem właściciele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge na pewno) pamięta, że Samsung zapewnił, iż planuje od razu zaktualizować swoje flagowce do Androida 7.1.1. Być może Koreańczycy kończą nad nim prace lub już nawet wewnętrznie testują (oficjalne beta testy dotyczyły tylko Androida 7.0) i gdy cały proces ruszy pełną parą, to użytkownicy ww. modeli rzeczywiście otrzymają najnowszą wersję oprogramowania. Miejmy nadzieję.

Źródło: XDA-Developers przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona