Ważne

Moto G4 i Moto G4 Plus wcale nie zostały zaktualizowane do Androida 7.0 Nougat

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że rozpoczął się proces uaktualniania Moto G4 i Moto G4 Plus do Androida 7.0 Nougat. Cóż, okazuje się, że wcale nie jest to zgodne z prawdą.

Owszem, najnowsza wersja oprogramowania została udostępniona niewielkiej grupie użytkowników Moto G4 Plus w Brazylii, ale odbyło się w to w ramach tzw. soak testów i nie jest równoznaczne z rozpoczęciem procesu aktualizacji do Androida 7.0 Nougat dla wszystkich modeli z serii Moto G4. Wręcz przeciwnie.

Garstka osób, o której mowa powyżej, posłuży za „króliki doświadczalne” i sprawdzi dla producenta, czy wszystko jest w porządku i co ewentualnie wymaga jeszcze dopracowania. Dopiero wtedy, gdy nie będzie już żadnych zastrzeżeń, Nougat może powędrować do posiadaczy tegorocznych Motek z serii G4 na całym świecie.

Głosy o rozpoczęciu procesu uaktualniania Moto G4 i Moto G4 Plus do Androida 7.0 Nougat napłynęły również z Indii. Kilku użytkowników informowało na forum Motorola Community, że udało im się pobrać i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. Mogło to jednak wynikać z jakiegoś błędu po stronie producenta, ponieważ admini zapewniali, że Nougat nie został jeszcze oficjalnie udostępniony przez producenta.

Ten jednak również postanowił o tym poinformować i w tym celu opublikował na swoim lokalnym profilu na Twitterze wpis o następującej treści:

Lenovo obiecało, że smartfony z serii Moto G4 otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat w czwartym kwartale 2016 roku. Producentowi zostało jeszcze całkiem sporo czasu, bo ponad dwa miesiące. Nie musi się więc specjalnie spieszyć, za to posiadacze Moto G4 i Moto G4 Plus powinni uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Android Police, Testing Performance

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona