Samsung Galaxy S6 i S6 Edge najmocniejsze wg AnTuTu

Najnowsza odsłona serii S – Samsung Galaxy S6 oraz jego „zakrzywiona” wersja S6 Edge zdobywają bardzo dobre recenzje, a przy tym sprzedają się jak ciepłe bułeczki (analitycy przewidują, że oba modele mogą sprzedać się do końca roku nawet w ponad 50 milionach egzemplarzy). Do ich licznych zalet zaliczają się m.in. bardzo wydajny procesor Exynos 7420 i 3 GB pamięci RAM.

Potwierdzają to dane zebrane przez AnTuTu – Samsung Galaxy S6 zajął pierwsze miejsce wśród 10 najwydajniejszych smartfonów zdobywając 67 520 punktów. Jego brat, Samsung Galaxy S6 Edge, nie był wiele gorszy i zajął zaszczytne drugie miejsce na podium z wynikiem 63 910 punktów.

Antutu Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S5

Warty odnotowania jest również fakt, że w powyższym zestawieniu znalazł się także zeszłoroczny flagowiec Koreańczyków, Samsung Galaxy S5, plasując się na 9. miejscu z 49 402 punktami.

Przytoczony wykres przedstawia uśrednione wyniki osiągniete przez użytkowników, którzy testowali w aplikacji swoje urządzenia od 1 stycznia do 1 lipca 2015 r.

Na koniec jako ciekawostkę możemy przypomnieć, że jeśli plotka okaże się prawdziwa, to niedługo Samsung Galaxy S6 będzie musiał ustąpić pierwsze miejsce na podium odświeżonej wersji Nexusa 5 od LG, który w AnTuTu osiągnął wynik… 85 530 punktów.

Źródło: SamMobile