Nexus 5 (2015) w AnTuTu przebija wszystkie smartfony

Nexus 5 to jeden z najbardziej lubianych smartfonów, które pojawiły się na rynku. Czyżby firma LG postanowiła dać drugie życie temu telefonowi ulepszając jego podzespoły? Wszystko na to wskazuje…

Nexus 5 (2015) pojawił się w AnTuTu z bardzo dobrym, wręcz rewelacyjnym wynikiem. Do tej pory najbardziej wydajnym smartfonem był tam Samsung Galaxy S6 z wynikiem 68157 punktów. Telefon ten całkowicie “wymięka” przy zbliżającym się urządzeniu od LG i Google.

Nexus 5 (2015) uzyskał bowiem wynik wynoszący aż 85530 punktów. Oczywiście niektórzy mają pewne wątpliwości czy zrzuty ekranu to nie fake, ale jeśli jednak są prawdziwe to możemy mieć do czynienia z naprawdę świetnym urządzeniem.

O nowej wersji Nexusa 5 (o ile w ogóle taka będzie) nie wiemy nic oprócz tego, że zagości tam wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Biorąc pod uwagę wyniki w AnTuTu spekuluje się, że smartfon może zostać wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 820 wraz z 4GB pamięci RAM.

Osobiście bardzo ucieszyłbym się, gdyby ulepszony Nexus 5 pojawił się w sprzedaży. Może on na nowo osiągnąć sukces, jeśli tylko cena nie będzie zbyt wysoka (tak jak to było na przykład w przypadku Nexusa 6).

Źródło: androidheadlines

Komentarze

 • Radier

  Wynik GPU 2D i 3D strasznie marny. Antutu daje się nabierać na ilość i szybkość podsystemu pamięci RAM.

  IMO Fake.

 • zygmunt

  a jak tam bateria?…

  • qba

   2700 mAh czyli szału nie ma

 • Glee

  Parametry mam gdzieś, oby wyglądał jak edycja z 2013 i mi starczy :D

  • qba

   Na szczęście ma być metalowy i z czytnikiem linii papilarnych.

 • bnn666

  Jeśli bebechy będą zbliżone do G4 to minimalnie 2200zł… Może… A jeśli mocniejsze to cena ucieknie w kosmos. Po N6 nie wierzę już w “przystępnego” nexusa :(

  • qba

   Nexus S i Galaxy Nexus kosztowały po 2500 zł.

   • TheBlur

    Dokładnie. Tylko 4 i 5 były tanie, nie wiem co ludziom padło na mózg.

 • Bartek.H

  API 22 to Lollipop
  a miałbyć przecież M API 23 a poza tym jak robili NEXUSA 7 2013 to w antutut masz NEXUS 7 a nie NEXUS 7 2013 a tutaj masz NEXUS 5 2015 :) Możliwe że fake

 • htc

  od kiedy wyniki w benchmarkach są wyznacznikiem świetności urządzenia :) to chyba tylko dobre dla przekrzykujących się gimnazjalistów, żaden poważny dorosły człowiek nie kupuje i nie ocenia urządzenia na podstawie jego wyników w antutu czy quadrant- tym bardziej że owe wyniki bardzo często mają się nijak do realnej płynności sprzętu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona