Ważne

Samsung sprzeda w tym roku ponad 50 milionów sztuk Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge?

Jak to zawsze w przypadku flagowych urządzeń poszczególnych koncernów bywa, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży firmy analityczne prześcigają się z przewidywaniami dotyczącymi jej poziomu. Najnowsza analiza jest najciekawsza z dotychczasowych, bowiem wskazuje na to, że Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge mogą być naprawdę wielkim hitem sprzedażowym.

Najpierw krótie rozeznanie w dotychczasowych analizach. Pierwsze mówiły, że najnowsze smartfony koreańskiego producenta mają znaleźć w tym roku 38 milionów nabywców. Później Citibank dołożył swoje przewidywania, które zakładały 46 milionów sprzedanych sztuk. Dziś dołącza do nich DRAMeXchange z danymi o ponad 50 milionach (dokładnie mówi się o 55 milionach).

Z raportu przywołanej firmy wynika, że w pierwszym kwartale dostępności produktów (a w drugim kwartale roku) mają one powędrować do 22,2 miliona klientów. W trzecim kwartale sprzedaż ma wynieść 16,2 miliona, z kolei w czwartym – 12,5 miliona.

Sprzedaż Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge rozpoczyna się już w kwietniu (w Polsce dokładnie 17 kwietnia). Jestem bardzo ciekawa danych, jakimi koncern podzieli się po pierwszym miesiącu rynkowej dostępności obu urządzeń. Warto przypomnieć, że już jakiś czas temu Samsung chwalił się, że operatorzy komórkowi zamówili 20 milionów sztuk łącznie obu telefonów, co jest dotychczasowym rekordem. Pytanie tylko ile z nich się sprzeda i w jakim tempie.

Jeśli chcecie sobie przypomnieć ceny obu telefonów na polskim rynku – odsyłam do tego wpisu.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona