Samsung Galaxy S20 Plus BTS Edition smartphone
Samsung Galaxy S20+ BTS Edition (źródło: Samsung)

Miłe zaskoczenie: Galaxy S20+ BTS Edition dostępny w Polsce

Na początku tego tygodnia Samsung zaanonsował specjalną edycję Galaxy S20+ dla fanów południowokoreańskiej grupy BTS. Nie spodziewaliśmy się tej wersji w Polsce, a tymczasem trafiła ona do kraju nad Wisłą. Jej cena nie jest jednak nazbyt atrakcyjna, no chyba, że ktoś lubi przepłacać.

Specjalne edycje często kosztują więcej niż regularne, ale w przypadku smartfonów wynika to najczęściej z faktu, że powstają przy współpracy z markami premium, więc cena musi być odpowiednio wyższa, bo klienci powinni dopłacić za logo firmy znanej z luksusowych produktów.

Samsung Galaxy S20+ BTS Edition

Szczerze mówiąc, w przypadku specjalnej edycji Galaxy S20+ dla fanów południowokoreańskiej grupy BTS, spodziewałem się podobnej ceny, bowiem nie oferuje ona aż tyle nowego, aby trzeba było za nią zapłacić więcej niż za pierwowzór.

Samsung Galaxy S20+ BTS Edition, oprócz tego, że ma fioletową obudowę i akcent w postaci (również fioletowego) serduszka na wyspie z aparatami na panelu tylnym, oferuje motywy inspirowane piosenkarzami z Korei Południowej.

W pudełku ze smartfonem znajdują się też fotokartki ze zdjęciami członków zespołu BTS oraz różnorakie naklejki, aby właściciele Galaxy S20+ BTS Edition mogli jeszcze bardziej spersonalizować swój smart-telefon.

Samsung Galaxy S20+ BTS Edition – cena w Polsce, dostępność

Smartfon jest już dostępny w Polsce w wersji bez modemu 5G. Dla przypomnienia, jego pierwowzór kosztuje w oficjalnej polskiej dystrybucji 4399 złotych. Za Galaxy S20+ BTS Edition trzeba natomiast zapłacić 4799 złotych, czyli aż 400 złotych więcej.

Moim zdaniem to zbyt wysoka kwota za dodatki, jakie dorzuca do tego urządzenia Samsung. Jednocześnie podejrzewam, że chętni mimo wszystko się znajdą, bowiem specjalne edycje zawsze cieszą się popularnością wśród klientów, do których są kierowane (w Korei Południowej i Singapurze już wyprzedano Galaxy S20+ BTS Edition).

Aktualnie trwa przedsprzedaż smartfona – można go zamówić przez oficjalną stronę internetową Samsunga. Dostawy rozpoczną się szóstego lipca, więc nabywcy Galaxy S20+ BTS Edition niestety nie załapią się na promocję, pozwalającą odzyskać 400 złotych po zakupie flagowca z serii Galaxy S20.

Dzięki Paweł za info!