Samsung Galaxy S20 FE (źródło Samsung)
Samsung Galaxy S20 FE (źródło: Samsung)

Samsung Galaxy S20 FE dostępny w jeszcze mocniejszej wersji. Już można go zamawiać

Samsung zaprezentował Galaxy S20 FE kilka tygodni temu, pod koniec września 2020 roku i od razu rozpoczął jego sprzedaż, również w Polsce. Teraz do sklepów trafiła kolejna, mocniejsza konfiguracja dla bardziej wymagających użytkowników.

Samsung Galaxy S20 FE dostępny w jeszcze mocniejszej wersji. Już można go zamawiać

Kiedy smartfon trafił do sprzedaży w Polsce, klienci dostali do wyboru wersję z modemem 5G lub bez niego, jednak obie oferowały taką samą konfigurację pamięciową, tj. 6 GB RAM oraz 128 GB przestrzeni na pliki systemowe i użytkownika.

W momencie premiery producent zapowiedział również inne konfiguracje (8 GB+128 GB/256 GB) i teraz do sprzedaży trafia najmocniejsza, z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Co bardzo ważne, obie wersje modelu Samsung Galaxy S20 FE są dostępne w takim wydaniu (tj. 4G i 5G).

Co ciekawe, chociaż informacja o wprowadzeniu do sprzedaży konfiguracji 8 GB/256 GB pojawiła się w amerykańskim newsroomie Samsunga, to postanowiłem sprawdzić, czy nowa wersja jest już dostępna też w Polsce – okazuje się, że tak (w sklepie x-kom). Aktualnie ceny wszystkich wariantów przedstawiają się następująco:

Model /
Konfiguracja
Samsung Galaxy S20 FESamsung Galaxy S20 FE 5G
6 GB/128 GB2899 zł3399 zł
8 GB/256 GB3249 zł3699 zł

Dlaczego warto kupić Samsung Galaxy S20 FE?

Model ten będzie idealną propozycją dla osób, które chcą kupić smartfon Samsunga z flagowej półki w bardziej przystępnej cenie. Dla wielu najważniejszą rzeczą, która przesądzi o zakupie właśnie Galaxy S20 FE, zapewne będzie fakt, że ma on płaski, a nie obustronnie zakrzywiony wyświetlacz.

Od samego klienta zależy też, czy zdecyduje się na wersję z modemem 5G, czy bez niego. Pierwsza może być lepszą opcją dla tych, którzy planują używać smartfon nieco dłużej, ponieważ sieć 5G w Polsce aktualnie jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i minie wiele czasu, aż jej dostępność się rozszerzy.

Z kolei dla innych modem 5G może okazać się po prostu dodatkiem, ponieważ o wybraniu wersji 5G zadecyduje fakt, że ma ona na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 865, a nie Exynos 990, jak wariant 4G.

Co jeszcze oferuje Samsung Galaxy S20 FE 5G? Wszystkie informacje znajdziecie w załączonej poniżej recenzji. Jeśli macie na oku ten model, koniecznie musicie się z nią zapoznać!

Recenzja Samsung Galaxy S20 FE 5G

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: