Samsung Galaxy S10 nie będzie pierwszym smartfonem marki ze skanerem zintegrowanym z wyświetlaczem?

Premiera dziesiątej Galaktyki zbliża się wielkimi krokami. Samsung nie będzie szczędził innowacji. Mówi się o gradientowych obudowach, ekranie z dziurką czy zupełnie nowych matrycach aparatu. A gdzie w tym wszystkim skaner odcisków palców zintegrowany z ekranem? Wiele wskazuje na to, że ten na początku trafi do urządzenia z rodziny A.

Koreańczycy z południa grają ostatnio z nami w dość ciekawą grę. Potrójna matryca główna pojawiła się najpierw w średniopółkowcu. Precyzując, w Samsungu Galaxy A7. Okazuje się, że taka zagrywka nie była przypadkowa. I tak, kolejna wyczekiwana przez wielu fanów marki nowość, także może rozpocząć swoją rynkową przygodę w średniaku. Mówi się, że to Samsung Galaxy A10 będzie pierwszym smartfonem producenta, który zaoferuje skaner zintegrowany z wyświetlaczem.

Reklama

Informacja obiegła świat za pośrednictwem Twittera. Użytkownik @MMDDJ_, który wcześniej błysnął już paroma trafionymi informacjami, wrzucił do sieci dość lakonicznego w swoim wydźwięku tweeta, którego wklejam poniżej. Widać tu, jak wiele potrafi zrobić renoma rzetelnego leakstera, bowiem plotka dość szybko obiegła popularne portale branżowe. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc założyć, że coś jest na rzeczy.

Warto też zauważyć, że w swoich wcześniejszych tweetach związanych z Samsungiem Galaxy A10 użytkownik sugerował, że Samsung zamierza zaimplementować Snapdragona 845 do jednego z urządzeń z linii A. Wydaje się, że omawiany w tym wpisie Galaxy A10 naturalnie nasuwa się jako murowany kandydat do otrzymania tego układu. Samsung Galaxy A8s dostał Snapdragona 710, A7 z oczywistych względów odpada, zatem… A10?

Na szczegóły związane z modułem, na jaki zdecyduje się Samsung, najpewniej przyjdzie nam trochę poczekać. W chwili obecnej nie wiemy też nic o pozostałych elementach specyfikacji technicznej.

Waszym zdaniem, Samsung powinien zaprezentować skaner zintegrowany z wyświetlaczem we flagowcu, czy też raczej uważacie, że producent robi dobrze i debiut w średniaku z rodziny A jest lepszym wyjściem? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Na koniec dodam tylko, że już jakiś czas temu prezes Samsunga zapowiadał, że nowości będą trafiać najpierw do modeli ze średniej półki, a dopiero później do flagowców. Zatem… coś faktycznie może być na rzeczy w niniejszyn przypadku.

Zmiana priorytetów. Nowości trafią najpierw do średniopółkowych smartfonów Samsunga, a dopiero później do flagowców

źródło: @MMDDJ_ na Twitterze, gsmarena

na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy A7