Samsung Galaxy Note Fan Edition oficjalnie. Cena, dostępność, różnice

Choć sprzedaż Samsunga Galaxy Note Fan Edition rozpoczyna się 7 lipca, to firma już teraz ogłosiła premierę tego Note’a 7 „w wersji 2.0”. Pojawiła się też informacja o cenie oraz nakładzie, w jakim phablet wyjdzie na rynek.

Galaxy Note Fan Edition (FE) został dostrzeżony już w przedsprzedaży u koreańskiego operatora telefonii komórkowej Uplus. Na jego stronie smartfon można zamówić w cenie będącej równowartością 611 dolarów. 

Wiadomo też jak dużo nowych Note’ów pojawi się na rynku, przynajmniej w Korei Południowej. Tam Samsung postanowił sprzedać nie więcej niż 400000 sztuk tego modelu, dzięki czemu urządzenie nie będzie realnym zagrożeniem dla nachodzącego Galaxy Note 8. Na razie nie wiadomo, gdzie oprócz Korei Południowej smartfon będzie dostępny. Wiadomo tylko, gdzie Notatnik nie trafi na pewno – nie pojawi się ani w Stanach Zjednoczonych, ani w Indiach.

Koreańczycy będą mogli wybierać spośród czterech wersji kolorystycznych: Black Onyx, Blue Coral, Gold Platinum i Silver Titanium.

Różnice w porównaniu z Galaxy Note 7?

Najważniejszą jest na pewno mniejsza pojemność baterii, o czym osoby śledzące temat wiedzą na pewno bardzo dobrze – ogniwo „schudło” o 300 mAh z 3500 mAh do 3200 mAh. Każda bateria przechodzi specjalny, ośmio-etapowy test bezpieczeństwa, by upewnić się, że nie ma żadnego ryzyka samozapłonu. Ponadto logo Samsunga nie znajduje się już pod głośnikiem do rozmów, a trafiło jedynie na tył, z nazwą modelu.

Wszystko inne pozostało bez zmian: wyświetlacz Super AMOLED 5,7 cala (1440 x 2560 pikseli), procesor Exynos 8890, 4 GB RAM i  64 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych czy skanera oka. Urządzenie ma certyfikat IP68, co oznacza, że może być zanurzone w wodzie na głębokość 1,5 m. No i oczywiście rysik S Pen w standardzie.

Interfejs użytkownika Galaxy Note FE jest taki sam, jak ten, który znajduje się w Samsungu Galaxy S8, co oznacza, że ma funkcję „Always On”. Choć sprzęt nie ma dedykowanego przycisku do głosowego asystenta Bixby, to użytkownicy tego urządzenia będą mogli z niego korzystać – aplikacja będzie od samego początku zainstalowana na smartfonie.

 

źródło: Samsung Korea dzięki PhoneArena