Tak się robi smartfony. Samsung Galaxy Note 9 na linii produkcyjnej | Tabletowo.pl

Tak się robi smartfony. Samsung Galaxy Note 9 na linii produkcyjnej

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli kiedykolwiek byliście ciekawi, jak wygląda proces produkcyjny smartfonów, to możecie przyjrzeć się krótkiemu materiałowi filmowemu, opublikowanemu przez Samsunga. Firma postanowiła podzielić się ze swoimi fanami kilkoma ujęciami z fabryki w Korei Południowej, gdzie składane są Galaxy Note’y 9.

Samsung musi bardzo dbać o procesy produkcyjne, by wszystkie smartfony schodzące z taśm mogły przejść restrykcyjne testy i bez wad być dostarczone do sklepów, a następnie klientów. Ci otwierają pudełko ze sprzętem i widzą w nim błyszczący nowością telefon, który już do tej pory przebył długą drogę.

Na filmie krotko zaprezentowano końcowe etapy produkcji Samsungów Galaxy Note 9, zatem jeśli chcielibyśmy poznać cały proces, od fazy projektowania przez składanie poszczególnych elementów po gotowe urządzenie, to nie jest materiał tego typu. Bardziej przypomina krótki rzut oka na złożoność procesów, jakie wchodzą w grę na finiszu produkcji.

Nawet tych kilka ujęć pozwala zorientować się, jak skomplikowane i wymagające przywiązania do detali jest produkowanie smartfonów. Przynajmniej pod koniec, większość rzeczy wykonują maszyny w ściśle kontrolowanych warunkach. Nie bez powodu Note’y uchodzą za jedne z najlepiej wykonanych sprzętów mobilnych.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie były pierwsze wrażenia Kasi po spotkaniu z Notem 9, zajrzyjcie do tego artykułu.

Jeżeli zaś interesuje Was to, co dzieje się w innych fabrykach smartfonów, możecie zapoznać się z jej sprawozdaniem z wizyty w placówce produkcyjnej Huawei, gdzie Kasia przyglądała się, jak montowany jest Huawei P20.

Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest pracować w fabryce, w której składa się iPhone’y 7?

źródło: Samsung

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona