Wysoka cena nie przeszkodziła Galaxy Note 8 dobrze się sprzedać | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Wysoka cena nie przeszkodziła Galaxy Note 8 dobrze się sprzedać

Dołącz do dyskusji 0

Samsung Galaxy Note 8 funkcjonuje na rynku mniej więcej miesiąc. To nie tak wiele, a mimo to udało mu się już wskoczyć do rankingów najpopularniejszych smartfonów z Androidem w kilku krajach.

Największym wzięciem – co w sumie nie powinno być dla nikogo szczególnym zaskoczeniem – Galaxy Note 8 cieszył się w rodzimej dla Samsunga Korei Południowej. Po czterech tygodniach obecności na sklepowych półkach smartfon ma 1,7% udziałów i jest na 17. pozycji pod względem popularności w tamtejszym rynku urządzeń z Androidem. Najnowszy Notatnik ma też po 1% udziałów w Stanach Zjednoczonych i Australii, choć trzeba w tym miejscu dodać, że w drugim z ww. krajów na osiągnięcie takiego wyniku potrzebował zaledwie trzech tygodni.

fot. AppBrain

Galaxy Note 8 zaznaczył już swoją obecność także w innych panstwach: Szwajcarii (0,6%), Norwegii (0,5%), Wielkiej Brytanii (0,5%), Kanadzie (0,4%), Francji (0,2%), Hiszpanii (0,2%), Holandii (0,2%), Niemczech (0,2%) i Włoszech (0,01%). Jak widać, bardzo wysoka cena (929 dolarów amerykańskich, 869 funtów, 999 euro, 1,499 dolarów australijskich) w połączeniu z wciąż jeszcze żywą pamięcią o wycofaniu ze sprzedaży Galaxy Note 7 nie wszystkich zniechęciły do zakupu.

fot. AppBrain

Warto jeszcze jednak na moment wrócić do krajów, w których Galaxy Note 8 zdobył co najmniej 1% udziałów, a konkretniej do samej Korei Południowej. Na poniższych zestawieniach możecie bowiem zobaczyć, że w TOP 25 najpopularniejszych smartfonów z Androidem w tym państwie są same Samsungi i LG. W dodatku urządzeń tej pierwszej marki na liście jest aż 20, a pierwszy model z logo LG na obudowie pojawił się dopiero na 18. pozycji – i co ciekawe, jest to flagowiec z 2014 roku, LG G3. A żeby było śmieszniej, tegoroczny, tj. LG G6, jest za dopiero na 24. lokacie, ponieważ większym wzięciem cieszyły się jeszcze LG G4 i LG G5.

fot. AppBrain

Polecamy również:

W jakich krajach Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ sprzedają się najlepiej?

Recenzja Samsunga Galaxy Note 8 – drugiego takiego smartfona nie znajdziecie

Źródło: informacja prasowa AppBrain

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona