Ej, czy to przypadkiem nie Samsung Galaxy Note 8? | Tabletowo.pl

Ej, czy to przypadkiem nie Samsung Galaxy Note 8?

Dołącz do dyskusji 0

Przecieki charakteryzują się tym, że w większości pochodzą z mniej lub bardziej wiarygodnych źródeł, ale rzadko kiedy można im w 100% dać wiarę. Czasami jednak głos zabierają – celowo lub „przypadkowo” – sami zainteresowani, czyli producenci. Tak jest też w tym przypadku. Bo Samsung mógł właśnie zdradzić wygląd Galaxy Note 8.

Grafikę, którą widzicie na samej górze, opublikowano dziś na oficjalnym profilu Samsung Exynos na Twitterze. I choć producent chciał zwrócić naszą uwagę na procesor Exynos 8895, to średnio mu to wyszło, ponieważ wszyscy skupili się na smartfonie, na którym leży (symbolicznie) ww. układ.

Od razu poszła fama, że jest to nic innego, jak tylko Galaxy Note 8. I rzeczywiście trudno nie odnieść takiego wrażenia. Dla pewności, na szybkości skonsultowałem sprawę z naszym Krzyśkiem, który prywatnie posiada Galaxy S8 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję; a >tutaj< z kolei subiektywne porównanie z Galaxy S8+, też jego autorstwa) i zgodnie przyznaliśmy, że nie może to być tegoroczny flagowiec Samsunga z serii Galaxy S – ani w wersji podstawowej, ani z Plusem w nazwie.

Ale czy na 100% jest to Galaxy Note 8? Cóż, jeżeli o mnie chodzi, nic bym sobie nie dał uciąć – a już na pewno nie rękę czy nogę. Bo choć smartfon rzeczywiście może sprawiać takie wrażenie, to Samsung mógł wykorzystać „symboliczny” design, charakteryzujący wypuszczane w tym roku high-endy, napędzane przez procesor Exynos 8895. I osobiście bardziej skłaniam się właśnie ku takiej wersji.

Tym bardziej, że niedawno bardzo wiarygodne źródła podzieliły się filmem, przedstawiającym Galaxy Note 8. Zamieszczam go też poniżej. Możecie na nim zobaczyć, że górna ramka w smartfonie jest znacznie grubsza niż w urządzeniu, którego render opublikował Samsung. Chociaż – jak w sumie (chyba?) nigdy – tym razem co do wiarygodności tego wideo mam trochę wątpliwości, ponieważ wątpię, aby przestrzeń nad wyświetlaczem była aż tak szeroka. Po prostu no way.

Przypomnę, że Galaxy Note 8 ma zadebiutować 23 sierpnia. To znaczy może, nie musi, ale tę datę powtarzają wszystkie, zagraniczne i krajowe serwisy branżowe, więc jest to pewne na 98%. 1% zostawiamy sobie na 26 sierpnia, a drugi 1% do czasu, aż Samsung zacznie rozsyłać zaproszenia na konferencję.

Źródło: @SamsungExynos

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona