Ważne

Tony Stark wygrałby zakład z naszym redaktorem o datę premiery Samsunga Galaxy Note 8. O stówę

Ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z komentarzy na Tabletowo. Zdarza się, że są one kopalnią całkiem przydatnych informacji. Na przykład takiej, że nowy phablet Samsunga, Galaxy Note 8, będzie zaprezentowany jeszcze zanim zabrzmi pierwszy szkolny dzwonek. A najnowsze zagraniczne informacje zdają się to potwierdzać

Samsung ma już w swojej historii premiery kilku urządzeń z serii Galaxy Note. Ta niezwykle udana linia urządzeń mocno wpłynęła na podejście producentów oraz konsumentów do dużych ekranów. Prezentacje pierwszych czterech Note’ów miały miejsce z okazji corocznych targów IFA – zwykle nowe flagowe phablety pokazywano niedługo przed rozpoczęciem serii imprez w Berlinie. Później zrezygnowano z tego zwyczaju.

W tym roku, choć szef IFA bardzo by sobie tego życzył, nowy Galaxy Note 8 nie zostanie zaprezentowany podczas targów. Do tej pory poznaliśmy kilka prawdopodobnych dat konferencji Samsunga. Nie dziwne, że wszyscy jej tak wyczekują. Po serii felernych wydarzeń towarzyszących modelowi Galaxy Note 7 świat elektroniki tęskni za nowym Notatnikiem od południowokoreańskiego koncernu. Jeszcze bardziej “wyposzczeni” są mieszkańcy Europy, do których oficjalnie nie trafił nawet ten oznaczony numerem 5.

I tak, prawdopodobną datą zaprezentowania Galaxy Note 8 może być 26 sierpnia. Może, ale nie musi. Tak jak data, o której mówi serwis The Investor – 23 sierpnia. W tym wypadku jednak, szanse na to, że właśnie wtedy zobaczymy flagowy phablet, rosną. A to dlatego, że za czwartym tygodniem sierpnia są też inne redakcje – na przykład południowokoreański Bell. Z kolei inny dziennik z tego kraju dostał cynk – rzekomo od jednej z osób na stanowisku kierowniczym w Samsungu – że Note’a 8 firma pokaże w przyszłym miesiącu na konferencji w Nowym Jorku. Daty 23 sierpnia jednak nie potwierdził.

Warto wspomnieć, że co roku słyszymy plotki o tym, kiedy zostanie zaprezentowany nowy Samsung Galaxy Note. To całkiem naturalne, a hype na sprzęt, który ma wyznaczać poprzeczkę dla konkurencji rośnie wprost proporcjonalnie do czasu, jaki pozostał do premiery, ilekolwiek by tego czasu nie zostało.

Co ciekawe, sprawa ta pozostaje w centrum zainteresowania nie tylko naszym czy czytelników. Przecież w produkcję, promocję a później sprzedaż flagowców różnych producentów zaangażowanych jest tysiące ludzi. Niektórzy z branży mogą pilnie przyglądać się też temu, co publikujemy na naszym portalu.

Jedną z osób, które są pewne, że Samsung Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany jeszcze w sierpniu, a jego przedsprzedaż ruszy we wrześniu, jest nasz Czytelnik, identyfikujący się jako Tony Stark (znajdziecie go w komentarzach pod tym artykułem). Jako użytkownik wszystkich dostępnych w Polsce Note’ów, był gotów się z nami nawet o to założyć, kładąc 100 zł na stół. Cóż, Grzegorz byłby o tę stówę lżejszy, jeśli to, co podaje The Investor okaże się prawdą.

Ciekawe jest jednak, że wypowiedzi Tony’ego Starka, stylizowane na niedbałe i będące niemal podręcznikowym przykładem jednorazowego trolla, zawierają jednocześnie zwroty grzecznościowe (do Grzesia per “Pan”) i są nacechowane nieprzeciętną pewnością tego, że Note 8 pojawi się w sierpniu. Czyżbyśmy mieli do czynienia z ukrytą reakcją kogoś rzeczywiście będącego w temacie? Może jakiś zorientowany w kalendarzu wydawniczym Samsunga bohater, chce nam w ten sposób potwierdzić powyższy scenariusz?

Nie mówię, że tak jest. Ja po prostu niczego nie wykluczam :) :)

źródło: The Investor przez Sammobile, no i przede wszystkim Stark Industries

Komentarze

 • Ja tylko dodam od siebie, że ten wpis ma zabarwienie mocno humorystyczne, więc czytając go miejcie odrobinę dystansu do sprawy ;)

  A co do samej premiery Note’a 8 – can’t wait!

 • Holo

  Stark Industries to na pewno ma insidera w Samsungu, ale żeby sam Stark? Wow.

  • Optymista1

   Na pewno Vision mu powiedział XD

 • Gość

  A czy znalazł mechanizm determinujący te daty? Ile dat brał pod uwagę,aby go znaleźć?
  A może przecieki lub sam o tym decyduje.2 i 3 możliwość wydaje się czymś innym niż pierwsza o ile nagle (z jakichś względów)mechanizm nie zostanie zmieniony.

 • stark2991

  Jak dla mnie to tamten Stark (z którym nie mam nic wspólnego, żeby nie było ;)) przycwaniaczył bo przeczytał jakiegoś newsa na zagranicznej stronie wcześniej niż zrobił to ktoś z Tabletowo. I zamiast normalnie o tym napisać to zaczął się rzucać, naspamował komentarzy i zrobił z siebie idiotę, mimo tego, że może mieć rację :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona