Samsung Galaxy Note 8

Samsung tego nie powiedział, ale na rynku pojawi się jeszcze jedna wersja Galaxy Note 8

Echa premiery Galaxy Note 8 nie cichną i na pewno jeszcze nieraz poruszymy na łamach Tabletowo temat najnowszego Notatnika. Teraz na przykład okazuje się, że Samsung nie odkrył wczoraj wszystkich kart, ponieważ w przygotowaniu jest jeszcze jedna wersja tego high-enda.

W tym roku Galaktyczny Notatnik trafi na rynek w aż trzech wersjach: wszystkie zostaną wyposażone w 6 GB RAM oraz – w zależności od kraju dystrybucji – 64 GB, 128 GB lub nawet 256 GB pamięci wewnętrznej (w Polsce sprzedawana będzie ta pierwsza). To znaczy tak myśleliśmy do wczoraj, ponieważ właśnie okazuje się, że w przygotowaniu jest jeszcze jedna konfiguracja.

Podejrzewam, że przynajmniej część z Was w tym momencie pomyślała sobie, że na rynku pojawi się Galaxy Note 8 z 8 GB RAM – wszakże już kilku konkurentów sprzedaje takie urządzenia (m.in. OnePlus 5 i Nubia Z17). Cóż, ten trop nie jest dobry, ponieważ Samsung zdecydował się na coś zupełnie odwrotnego, a mianowicie zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej. Tak, najnowszy Notatnik będzie dostępny również w wersji z 4 GB RAM.

Skąd to wiemy? Ano stąd, że Galaxy Note 8 właśnie w takiej konfiguracji (i z 64 GB pamięci wewnętrznej) przeszedł proces certyfikacji w TENAA. Sugerowałoby to, że Samsung wprowadzi na chiński rynek dwie wersje tego modelu (ta z 6 GB RAM jest widoczna już na lokalnej stronie producenta). Po co? Prawdopodobnie po to, żeby skusić do zakupu (dzięki niższej cenie) więcej klientów.

Samsung sam nie potwierdził, że Galaxy Note 8 z 4 GB RAM pojawi się na rynku, ale fakty mówią same za siebie. O ile oczywiście Koreańczycy w ostatniej chwili się nie rozmyślą i zrezygnują z tego posunięcia.

Zobacz też:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/23/premiera-samsung-galaxy-note-8-specyfikacja-cena/

Źródło: TENAA, TENAA dzięki Android Central