Samsung Galaxy Note 7 „rozebrany” na czynniki pierwsze | Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note 7 „rozebrany” na czynniki pierwsze

Dołącz do dyskusji 0

iFixit, który specjalizuje się w rozkładaniu urządzeń na czynniki pierwsze, tym razem wziął na warsztat Samsunga Galaxy Note 7. Dzięki temu możemy sprawdzić jak wygląda on w środku i co musimy zrobić, aby wymienić dany podzespół. Ciekawi?

Z nowym „notatnikiem” jest trochę lepiej niż w przypadku Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge, co nie zmienia faktu, że najnowszy smartfon Koreańczyków nie sprawia problemów. Ekipa z iFixit przyznała Note 7 cztery punkty na dziesięć możliwych, gdzie dziesięć oznacza, iż urządzenie jest bardzo łatwe w naprawie (S7 i S7 Edge dostali po trzy punkty).

Na zdecydowany plus można zaliczyć kilka rzeczy. Wiele komponentów jest oddzielnych i da się je wymienić niezależnie. Poprawiono prowadzenie kabli zasilających wewnątrz urządzenia, względem poprzedników, co przekłada się na możliwość wymiany portu USB C bez konieczności demontażu całego ekranu. Baterię możemy usunąć bez wcześniejszego wymontowania płyty głównej, jednak skutecznie zabieg ten będzie nam utrudniać mocny klej. Natomiast bardzo dużym minusem jest fakt, że przedniej tafli szkła Gorilla Glass 5 prawdopodobnie nie wymienimy bez uszkodzenia wyświetlacza. Warto wspomnieć, iż zakrzywione krawędzie szkła z tyłu smartfona, które już samo w sobie jest dość podatne na uszkodzenia oraz bardzo mocny klej, skutecznie utrudniają dostęp do wnętrza urządzenia.

Poniżej zamieszczam filmik autorstwa iFixit, który pokazuje krok po kroku jak dostać się do środka Samsunga Galaxy Note 7.

Źródło: iFixit

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona