Samsung Galaxy Note 4 - premiera zapewne na IFA 2014, a pierwsze plotki już w sieci - Tabletowo.pl

Samsung Galaxy Note 4 – premiera zapewne na IFA 2014, a pierwsze plotki już w sieci

Tabletowo.pl Samsung Galaxy Note 4 - premiera zapewne na IFA 2014, a pierwsze plotki już w sieci Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Samsung Galaxy Note 3, fot. Tabletowo.pl

O ile w przypadku wszelkiego rodzaju urządzeń Samsunga nie mamy pewności, kiedy zostaną zaprezentowane, tak jeśli chodzi o kolejną generację Galaxy Note możemy być prawie pewni terminu premiery. Dotychczasowe trzy generacje produktu koreański koncern przedstawiał światu zawsze podczas targów IFA w Berlinie. Nie inaczej zatem powinno być i tym razem. A tegoroczne IFA będzie miało miejsce w dniach 5 – 10 września 2014 roku. I choć do tego czasu zostało pięć miesięcy, w sieci właśnie rozpoczęto spekulacje dotyczące tego, jaki będzie (ma być?) nadchodzący Samsung Galaxy Note 4.

Nie ulega wątpliwości, że wiele parametrów technicznych, jak również wzornictwo i materiały, z których będzie wykonany, zaczerpnie z flagowego smartfona Samsunga – Galaxy S5, jak to było w poprzednich generacjach. Możemy się zatem spodziewać lekko gumowanej obudowy z charakterystyczną fakturą (wspomnieć warto, że podobną miał Nexus 7 pierwszej generacji), jak również odporności na zachlapania i kurz.

Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy specyfikację, wiele wskazuje na to, że Galaxy Note 4 zostanie wyposażony w wyświetlacz (nie wiadomo czy Samsung zostanie przy 5,7″) o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, choć niektóre źródła sugerują, że może być nawet jeszcze wyższa – 3480 x 2160, choć w to akurat, chyba się ze mną zgodzicie, trudno uwierzyć. Dodatkowo Galaxy Note 4 może być jednym z pierwszych urządzeń mobilnych producenta z zakrzywionym ekranem (po Galaxy Round).

Mówi się również o tym, że nachodzący sprzęt ma posiadać ten sam port ładowania, co poprzednik – USB 3.0 (ze wsparciem wstecznym dla USB 2.0), aparat 20,1 Mpix i czujnik tętna zaczerpnięte z Galaxy S5 oraz procesor Qualcomm Snapdragon 801 lub któryś z chipów Samsung Exynos (podobno 20 nm i „nowej generacji”).

Póki co jednak są to wyłącznie spekulacje, do których warto podchodzić z przymrużeniem oka. Premiera Samsunga Galaxy Note 4, jak już wspomniałam, dopiero za pięć miesięcy.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona