Tego po Galaxy Note 10 się nie spodziewaliśmy

Flagowce z serii Galaxy S10 już nam się opatrzyły, dlatego czekamy na kolejne rozdanie Samsunga w high-endowej półce. Nieuchronnie zbliża się premiera Galaxy Note 10 i według najnowszych doniesień czeka nas spora niespodzianka.

Informacje na temat nowego Notatnika pojawiają się już od dłuższego czasu. A w zasadzie powinienem użyć liczby mnogiej, ponieważ wielokrotnie mówiło się, że w tym roku na rynek trafią dwa smartfony z serii Galaxy Note 10. Pierwszy z nich zaoferować ma wyświetlacz o przekątnej 6,4 cala i potrójny aparat, natomiast drugi 6,7-calowy ekran i poczwórny aparat główny. Do Europy podobno trafi tylko pierwszy z wyżej wymienionych, co wynika z faktu zamiłowania użytkowników na Starym Kontynencie do nieco mniejszych urządzeń.

Reklama

Na podstawie informacji z zaufanych źródeł Gordon Kelly z serwisu Forbes jest w stanie potwierdzić, że Galaxy Note 10 zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 19:9, podobnie jak flagowce z serii Galaxy S10. Przód smartfonów ma być symetryczny, w związku z czym aparat do selfie i rozmów wideo znajdzie się pośrodku ekranu przy górnej krawędzi, a nie w prawym górnym rogu.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 10 (fot. PhoneArena)

Tył Galaxy Note 10 nie będzie natomiast już symetryczny. Co więcej, Samsung po raz pierwszy od lat zmieni we flagowcu położenie aparatu głównego i przeniesie go w lewy górny róg. Nie można jednak wykluczyć, że Koreańczycy ostatecznie zrezygnują z takiego posunięcia, ponieważ aktualnie testowanych jest kilka wersji nowych Notatników.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 10 (fot. PhoneArena)

Mówi się też, że Galaxy Note 10 z większym ekranem zostanie wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh, a także, że w najnowszej generacji Galaxy Note Samsung zapewni wsparcie dla znacznie szybszego ładowania przewodowego, być może o mocy nawet 50 W. W tym miejscu przypomnę, że aktualnie najszybciej da się ładować Galaxy S10 5G i Galaxy A70 (25 W).

Dziennikarz serwisu źródłowego przekazuje również, że smartfony z serii Galaxy Note 10 zostaną wyposażone w pamięć flash typu UFS 3.0 oraz „pamięć RAM nowej generacji”, aczkolwiek najprawdopodobniej ponownie będą to kości typu LPDDR4x.

Niespodzianką jest także to, że nowe Notatniki mają zadebiutować „wcześniej niż nam się wydaje”, ale tutaj nie padły już żadne konkrety. Dla przypomnienia, Galaxy Note 9 miał swoją premierę 9 sierpnia 2018 roku.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy Note 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Forbes, PhoneArena