Reklama

Samsung popełni w Galaxy Note 10 ten sam błąd, co HTC w U12+

Wiele osób niewątpliwie czeka na premierę Galaxy Note 10, chociaż dzieli nas od niej jeszcze jakieś pięć miesięcy. Po przeczytaniu najnowszych doniesień na temat tego smartfona niejednej osobie zapewne jednak zrzednie mina, ponieważ Samsung może popełnić ten sam błąd, co HTC w przypadku flagowego modelu U12+.

Reklama

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Galaxy Note 10 będzie bardzo podobny do Galaxy S10+, więc na rewolucję nie ma co liczyć. Samsung najpewniej (ponownie) rozszerzy możliwości rysika i zwiększy liczbę obiektywów w aparacie głównym z trzech do czterech, ewentualnie zaoferuje taki moduł wyłącznie w wersji z modemem 5G, która również ma się pojawić na rynku. Oczywiście możemy spodziewać się też wyświetlacza o przekątnej zbliżonej do siedmiu cali.

Właśnie jednak pojawiły się doniesienia, które całkowicie zmienią podejście niejednej osoby do Galaxy Note 10 i mogą sprawić, że z jego zakupu zrezygnuje wielu potencjalnych klientów. Jak bowiem donosi serwis ETNews, Samsung ma zamiar zastąpić fizyczne klawisze do regulacji głośności oraz włączania/blokowania ich cyfrowymi odpowiednikami. Pytanie, czy podobny los spotkałby klawisz do uruchamiania asystenta Bixby, ale można się domyślić, że tak.

Na coś podobnego zdecydowało się już HTC we flagowym modelu U12+ i niestety nie spotkało się to ze zbyt dobrym przyjęciem wśród użytkowników. Oczywiście niektórym rozwiązanie to się podoba, lecz praktyka pokazała, że bywa ono problematyczne. Mówiąc wprost – przyciski nie reagowały tak, jak powinny, co doprowadzało do szewskiej pasji. A przynajmniej tak sytuacja wyglądała na początku przygody tego smartfona na rynku.

Zdaniem serwisu źródłowego, Samsung w ten sposób chce osiągnąć jeszcze bardziej jednolitą bryłę. Dąży do tego coraz więcej firm – wystarczy przypomnieć sobie Meizu Zero i Vivo APEX 2019. To jednak już najbardziej „ekstremalne przypadki”, ponieważ ww. smartfony nie mają żadnych portów i złącz, a (przynajmniej na razie) nie zapowiada się, żeby Koreańczycy planowali usunąć też złącze USB-C, audio jacka oraz tackę na karty SIM i microSD.

Serwis źródłowy nie zatrzymuje się jednak na Galaxy Note 10 – według podawanych przez niego informacji, fizyczne przyciski docelowo mają zniknąć również z pokładów smartfonów z serii Galaxy A i innych. Mnie osobiście taka wizja nieszczególnie się podoba, ale jeżeli się potwierdzi, to użytkownikom nie pozostanie nic, jak tylko się z tym pogodzić, ewentualnie kupić sprzęt innej marki.

Źródło: ETNews