Samsung Galaxy M31 Prime teaser
Zapowiedź premiery Samsung Galaxy M31 Prime (źródło: Amazon India)

Myśleliśmy, że Samsung już z tym skończył, a on znowu to zrobi. Historia się powtórzy

Samsung ma wiele za uszami, ale zdążyliśmy zapomnieć większość jego „grzeszków”. Historia lubi się jednak powtarzać i wkrótce znów coś takiego będzie miało miejsce – nadchodzi bowiem… Samsung Galaxy M31 Prime.

Reklama

Pamiętacie jeszcze, jak kiedyś nazywały się smartfony Samsunga?

Samsung od zawsze miał bardzo bogatą ofertę i większości osobom trudno się było w niej zorientować, dlatego wybierały te modele, które ktoś im polecił lub widziały w reklamie. Kiedy portfolio południowokoreańskiego producenta zaczęło się zapełniać smartfonami, jak grzyby po deszczu pojawiały się w nim modele z przeróżnymi dopiskami, z których mnie osobiście najbardziej zapadł w pamięć właśnie „Prime”. Pamiętacie Galaxy Grand Prime, swego czasu bardzo popularnego w Polsce? Jeden z wielu przykładów.

W pewnym momencie Samsung postanowił usystematyzować schemat nazewnictwa swoich smartfonów i zgromadził je w rodziny, oznaczone różnymi literami alfabetu (m.in. Galaxy A, Galaxy S, Galaxy Z). Cały czas on ewoluuje (wkrótce ofertę wzbogaci linia Galaxy F), ale jest względnie stały. Ogromną niespodzianką jest więc zapowiedź nowego modelu Samsung Galaxy M31 Prime.

Wkrótce premiera Samsung Galaxy M31 Prime. Co zaoferuje?

Rychły debiut nowej wersji smartfona, który miał swoją premierę pod koniec lutego 2020 roku, nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ Samsung w przeszłości tworzył nawet trzy warianty jednego modelu.

Na rynek, w tym Polski, trafił już Samsung Galaxy M31s, więc co najwyżej mogliśmy spodziewać się Galaxy M31e, choć akurat literkę tę południowokoreański producent stosował w serii Galaxy A (zob. Galaxy A10e czy Galaxy A20e).

Tymczasem okazuje się, że wkrótce swoją premierę będzie miał Samsung Galaxy M31 Prime – smartfon został oficjalnie zapowiedziany na indyjskim Amazonie. Co prawda nie ma tam mowy, że to dokładnie M31, ale ekipa serwisu GSMArena odnalazła taką informację w kodzie źródłowym strony.

smartfon Samsung Galaxy M31 smartphone
Samsung Galaxy M31 Prime (źródło: Amazon India)

Premiera ta będzie niczym koszmarny powrót do przeszłości, podczas gdy wydawało się, że Samsung już dawno temu zrezygnował z tak „kreatywnego” oznaczania swoich smartfonów. Żeby było jeszcze dziwniej, informacje udostępnione na indyjskim Amazonie nie wskazują, żeby Samsung Galaxy M31 Prime miał zaoferować znacząco inną specyfikację czy możliwości niż Galaxy M31 (nie chcę powiedzieć, że szykuje się odgrzewany kotlet).

Jestem zatem ogromnie ciekawy, dlaczego Samsung zdecydował się stworzyć model Galaxy M31 Prime i co będzie to uzasadniało. Bo na razie nie wygląda to dobrze i nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Specyfikacja Samsung Galaxy M31 Prime:

  • poczwórny aparat 64 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix (f/2.2, 123° FOV) + 5 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 5 Mpix (f/2.2) do wykrywania głębi na tyle,
  • pojedynczy aparat o rozdzielczości 32 Mpix z funkcją nagrywania wideo w 4K na przodzie,
  • akumulator o pojemności 6000 mAh z obsługą ładowania 15 W (przez port USB-C),
  • procesor Exynos 9611 (4x ARM Cortex-A73 2,3 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,7 GHz; 10 nm),
  • 6 GB LPDDR4x RAM,
  • 64 GB/128 GB pamięci wbudowanej (+ microSD do 512 GB),
  • czytnik linii papilarnych.