smartfon Samsung Galaxy F41 smartphone teaser
Samsung Galaxy F41 (źródło: Flipkart)

Samsung Galaxy F41 oficjalnie zapowiedziany. Ma być full

Oferta Samsunga nieustannie się zmienia. Południowokoreański producent stara się na bieżąco reagować na potrzeby klientów, aby sprzedać jak najwięcej smartfonów. Wkrótce zacznie ich kusić nowym modelem Samsung Galaxy F41, który ma być „full”.

Samsung Galaxy F41 oficjalnie zapowiedziany

W ubiegłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje, że portfolio Samsunga zostanie rozszerzone o nową serię smartfonów. Później można było jednak natknąć się też na takie, które zaprzeczały tym doniesieniom, lecz teraz nie ma już wątpliwości – Samsung Galaxy F41 zadebiutuje na rynku i to za niedługo.

Na stronie sklepu Flipkart pojawiła się oficjalna zapowiedź tego smartfona, która ujawniła, że zadebiutuje on już 8 października 2020 roku, czyli za równe dwa tygodnie. Można się też spodziewać, że Flipkart będzie jedynym dystrybutorem Galaxy F41, ponieważ mówi się, że urządzenia z serii Galaxy F mają być dostępne wyłącznie online, w sklepach stacjonarnych nie.

Mimo że dla wielu osób to mniej wygodna opcja zakupu, to dzięki temu ceny smartfonów z linii Galaxy F mają być niższe i bardziej konkurencyjne, bowiem producent nie będzie ponosił dodatkowych kosztów, związanych z dystrybucją.

smartfon Samsung Galaxy F41 smartphone
Samsung Galaxy F41 (źródło: Flipkart)

Co zaoferuje Samsung Galaxy F41?

W przypadku każdego smartfona z serii Galaxy M Samsung wymyślał nowy hashtag i wygląda na to, że podobnie będzie także ze smart-telefonami z linii Galaxy F.

Modelowi Samsung Galaxy F41 towarzyszyć będzie #FullOn. Flipkart zdradził, że smartfon ten zaoferuje wyświetlacz Super AMOLED typu Infinity-U, a także akumulator o pojemności 6000 mAh. Ponadto, dzięki udostępnionym grafikom, wiemy też, że na panelu tylnym tego modelu znajdą się potrójny aparat główny i czytnik linii papilarnych.

Natomiast nieoficjalne doniesienia (aczkolwiek z wiarygodnych źródeł, jak Geekbench) podały, że Samsung Galaxy F41 zaoferuje także procesor Exynos 9611 i 6 GB RAM (choć mogą pojawić się też inne konfiguracje) i Androida 10 z One UI 2. Co ciekawe, wzmianka o tym modelu (w postaci dedykowanej instrukcji obsługi) pojawiła się również nawet na oficjalnej stronie Samsunga, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że na jego pokładzie znajdą się port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.