smartfon Samsung Galaxy M31
Samsung Galaxy M31 (źródło: Amazon India)

Znamy datę premiery Samsunga Galaxy M31. Wiemy też, jak ma wyglądać

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Samsung Galaxy M31 będzie dostępny również w Europie, co w przypadku smartfona z serii Galaxy M wcale nie jest takie oczywiste. Producent oficjalnie zapowiedział premierę tego modelu. Urządzenie zadebiutuje już za dwa tygodnie.

Samsung Galaxy M31 – znamy datę premiery i wygląd

Samsung już od jakiegoś czasu zapowiada rychły debiut Galaxy M31, lecz aż do teraz nie podał dokładnej daty premiery tego modelu. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że smartfon zostanie zaprezentowany za dokładnie dwa tygodnie, 25 lutego 2020 roku, w Indiach, ale w niedalekiej przyszłości powinien trafić też do wybranych krajów w Europie (na razie nie wiemy, do których dokładnie, aczkolwiek Polski na 99% wśród nich nie będzie).

Samsung nie ograniczył się jednak tylko do ujawnienia daty premiery Galaxy M31. Koreańczycy opublikowali grafikę, zdradzającą design nadchodzącego smartfona, a także kilka szczegółów na temat jego specyfikacji technicznej. Jeśli chodzi o wygląd, to potwierdzają się nieoficjalne doniesienia, według których urządzenie zostanie wyposażone w wyświetlacz Infinity-U z wycięciem w kształcie litery „U” w górnej części (producent ujawnił, że ma to być panel Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+) i aparat główny z czterema obiektywami ułożonymi w kształt odwróconej do góry nogami litery „L” i sensorem o rozdzielczości 64 Mpix. Grafika pokazuje też, że czytnik linii papilarnych znajdzie się na panelu tylnym, a więc nie zostanie zintegrowany z ekranem.

Samsung zdradził również, że Galaxy M31 zasili akumulator o monstrualnej wręcz (jak na smartfon) pojemności 6000 mAh. Jedna z agencji certyfikujących ujawniła zaś, że urządzenie ma wspierać ładowanie przewodowe 15 W.

smartfon Samsung Galaxy M31
Samsung Galaxy M31 (źródło: Samsung)

Natomiast według nieoficjalnych doniesień, na liście parametrów Galaxy M31 znajdą się też ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A73 2,3 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,7 GHz; 10 nm FinFET) procesor Exynos 9611 z układem graficznym ARM Mali-G72 MP3, aparat z obiektywem szerokokątnym, „oczko” do zdjęć makro i sensor do wykrywania danych o głębi ostrości. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem One UI 2. Do sprzedaży podobno trafią dwie konfiguracje: z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz z 6 GB RAM i 128 GB przestrzenią na pliki użytkownika.

Źródło: Samsung, Amazon via GSMArena