smartfon Samsung Galaxy M12 smartphone
Samsung Galaxy M12 (źródło: Steve Hemmerstoffer)

Nadchodzący Samsung Galaxy M12 będzie zwracać na siebie uwagę ciekawym wykończeniem

Samsung nieustannie wprowadza na rynek nowe smartfony. Wkrótce do jego portfolio dołączy kolejny – Samsung Galaxy M12. Jeszcze przed jego oficjalną premierą dowiedzieliśmy się, jak będzie wyglądał ten model.

Samsung coraz częściej wprowadza na rynek smartfony, które charakteryzują się nietypowym (dla tego producenta) wykończeniem. Za przykład może tu posłużyć Galaxy A42 5G, ale nie będzie to odosobniony przypadek, bo nadchodzący Samsung Galaxy M12 również wyróżni się na tle innych smartfonów południowokoreańskiej marki.

Tak będzie wyglądać Samsung Galaxy M12

Nazwa smartfona wskazuje, że będzie to model z niższej półki, dlatego nie należy oczekiwać materiałów premium. Obudowa tego urządzenia zostanie wykonana z tworzywa sztucznego, ale Samsung postara się, aby nie wyglądała ona „tanio”.

smartfon Samsung Galaxy M12 smartphone
źródło: Steve Hemmerstoffer

Udostępnione przez Steve’a Hemmerstoffera grafiki pokazują, że panel tylny zostanie podzielony na dwie części. Górna, większa będzie miała prążkowaną fakturę, natomiast dolna, mniejsza gładką powierzchnię, wykończoną na wysoki połysk (podobnie, jak wszystkie krawędzie).

Co prawda nie jest to coś wyjątkowo „designerskiego”, ale w przypadku nisko pozycjonowanych smartfonów takie zabiegi sprawiają, że są one znacznie ciekawsze wizualnie.

smartfon Samsung Galaxy M12 smartphone
źródło: Steve Hemmerstoffer

Klasę smartfona (tj. jego pozycję w portfolio) widać jednak już na pierwszy rzut oka, ponieważ pod wyświetlaczem znajduje się szeroki tzw. podbródek, charakterystyczny właśnie dla budżetowych urządzeń. Na górze ekranu jest natomiast wycięcie w kształcie litery „V” na aparat do selfie i rozmów wideo.

Udostępnione rendery ujawniają również, że na lewej krawędzi smartfona znajdzie się czytnik linii papilarnych, natomiast na dolnej 3,5 mm złącze słuchawkowe i port USB-C. Cieszy, że nawet w budżetowym modelu Samsung zastosuje nowsze rozwiązanie, a nie microUSB.

smartfon Samsung Galaxy M12 smartphone
źródło: Steve Hemmerstoffer

Dokładana specyfikacja Samsung Galaxy M12 nie jest jeszcze znana. Steve Hemmerstoffer podaje jedynie, że smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala i będzie miał wymiary 163,9×75,9,x,8,9 mm (lub 10 mm, jeśli uwzględni się wystającą ponad bryłę urządzenia wyspę z aparatami na panelu tylnym).

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: